Kocaeli Sanayi Odası’nın okulunu KOYAP yapacak

     Kocaeli Sanayi Odası tarafından Gölcük ilçesinde yapılacak olan İlköğretim okulu inşaatını Kocaeli Yapı İnş. Firması KOYAP  üstlendi.Kocaeli Sana...

BÜYÜT

     Kocaeli Sanayi Odası tarafından Gölcük ilçesinde yapılacak olan İlköğretim okulu inşaatını Kocaeli Yapı İnş. Firması KOYAP  üstlendi.Kocaeli Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen  Okul yapımı ihalesine toplam 5 inşaat firması katıldı. 2 Milyon 800 bin lira ile en düşük teklifi veren KOYAP Firması sahibi Arif Akifoğlu ayrıca okula iki bilgisayar ve birde fotokopi makinası hediye etme sözü verdi.
     Kocaeli Sanayi Odası,  Gölcük’te hasarlı bulunan Dumlupınar  İlköğretim Okulunu yıkarak yeniden  32  Derslik artı iki ana sınıfından oluşan toplam 4500 metrekarelik inşaat alanı için ihale gerçekleştirdi.İhaleye sadece Kocaeli ili dahilinde faaliyet gösteren firmaların katılımını ihale şartnamesine konulduğundan İhale’ye ilimizden 5 firma girdi. Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Başaran’ın Komite Başkanlığı’nda  yine KSO Başkan  Yardımcısı Şerif Kanık, KSO Yönetim Kurulu üyeleri Murat Ayhan ve Osman Aksoy  Komite üyesi olarak yer aldılar.
 
İLK TURDA ÜÇ FİRMA ELENDİ
      Kocaeli Sanayi Odası İhale Komitesi  ilk turda 5 firmadan  tekliflerini aldı. İlk Tekliflerde KOYAP  2.923.524.46  TL, TONYA İnşaat 3.386.286.07 TL, Yıldızlı İnş. 3.328.754.42 , Kubilay Urhan  2.947.567.29 TL  ve Şenol  İnşaat 3.495.410.82 Tl teklif verdiler. Kocaeli Sanayi Odası İhale Komitesi en yüksek teklifi veren  Tonya İnş, Yıldızlı İnşaat ve Şenol İnşaat temsilcileri ilgilerinden dolayı teşekkür ederek ihaleden eledi.  En düşük teklifi veren  Arif Akifoğlu ve Kubilay Urhan’dan son bir yazılı teklif daha istendi. Bu tekliflerde  Kubilay Urhan 2 milyon 875 bin TL,  Arif Akifoğlu ise 2 milyon 800 bin TL’ye düştü.
 
ZEYTİNOĞLU’DAN İNDİRİM
     İhalenin son bölümüne katılan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ihalede en düşük teklifi veren Koyap İnşaatın sahibi Akifoğlu’ndan bu işin bir hayır işi olduğunu vurgulayarak   teklifini  biraz daha geri çekmesini isteyerek fiyatın 2 milyon 800 bin lira olmasını ve ayrıca okula iki bilgisayar ve bir fotokopi makinası hediye etmesini istedi. KOYAP’ın sahibi Akifoğlu, “Başkanım sizi kıramam.Kabul ediyorum diyerek.ihale sözleşmesini imzaladı. KSO’nun ilk kez yaptıracağı bu İlköğretim Okulunun 300 gün içinde bitirileceği  açıklandı.

11 Ekim 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR