KEMDER’den Pekin’e sert tepki

Kocaeli Emlakçılar Yardımlaşma Derneği (KEMDER) Başkanı Alpay Hacıoğlu dernek binasında basın açıklaması düzenleyerek önce görev süresi boyunca yönet...

Kocaeli Emlakçılar Yardımlaşma Derneği (KEMDER) Başkanı Alpay Hacıoğlu dernek binasında basın açıklaması düzenleyerek önce görev süresi boyunca yönetim olarak yaptığı icraatları sonrasında geçtiğimiz hafta kurulan Kocaeli Emlakçılar Odası’nın kuruluş aşamasını eleştirdi.

 

PEKİN’E TEPKİ

Geçtiğimiz hafta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan Kocaeli Emlakçılar Odası’nı kurma yetkisi alan Ahmet Pekin yaptığı açıklamada, “2012 yılında arkadaşlarımla çok ciddi çalışmalara imza attık ama dernekte oda kurulmayacağını anladık. 4 arkadaşım ile dernekten ayrılarak oda kurulma çalışmalarını yaptık” demişti. Pekin’e cevap KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu’ndan geldi. Hacıoğlu, “Bu grubun yapmış oldukları basın açıklamalarında söyledikleri ‘KEMDER ile asla oda olunmayacağını anladık’ demeleri gibi kurumumuzu karalayıcı ve hiç yakışık olmayan ifadelerdir. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaların üzerini örtmeye ve kamuoyunda yanlış algılar yaratmaya çalışmaları da doğru değildir” diyerek Pekin’e tepkisini ortaya koydu.

 

BAŞVURU HAKKIMIZI ELDE ETTİK

Sözlerine “KEMDER 2004 yılında rahmetli büyüğümüz Ünal Emre ve arkadaşları tarafından kurulan ve ilimizde sektörün tek temsilcisi olma özelliğini taşıyan kurumdur” diyerek sözlerine başlayan Alpay Hacıoğlu, “Görev süremiz boyunca emlak kanunu ve emlak yasası çıkartılması ile ilgili birçok vilayet ile birlikte toplantılar yapıp tek vücut olarak Türkiye’de emlak kanunun çıkması için elimizden geleni yaptık. Kocaeli sınırları içerisinde tüm belediyelerden meslektaşlarımızın yeterli bilgileri alması için görüşmeler yapıp ve görüşmeler neticesinde meslektaşlarımıza yeni ayrıcalıklar kazandırılması için çalışmalar yaptık. Resmi dairelerde kullanmaları için üye kimlik kartlarımızı oluşturduk. Tüm Kocaeli Tapu Dairelerinde kullanılmak üzere iş takip sözleşmesi yaptırarak alıcı ve satıcı olmadan başvuru yapma hakkımızı elde ettik” dedi.

 

GEREKLİ SAYIYA ULAŞTIK

Dernek başkanı Hocaoğlu, “ Dernek yönetimi olarak 30.09.2014 tarihinde olağanüstü kongrede bir dahaki genel kurul seçilene kadar sektörümüzün sıkıntılarını giderebilmek için, olmazsa olmaz şartın Emlak Müşavirleri Odası olma zorunluluğunu dile getirmiş ve 26.12.2015 tarihinde olağan genel kurul toplantımızda bunun başvurusunun yapılması sözünü vermiştik. 15 aylık süre zarfında esnaf sicil kayıtlı meslektaşlarımızın sayısını, Kocaeli’nin tüm ilçelerindeki meslektaşlarımızı KEMDER yönetimi olarak tek tek ziyaret edip, evraklarını bizzat elden alıp müracaatlarını yaparak 370 üyeden, 505 üyeye kadar çıkartıp, sözümüzü yerine getirdik.  Yıllardır emlak camiasının birlik olup oda kurma hayali olan meslektaşlarımızın hayalini gerçekleştirip oda kurulması için gerekli esnaf sicil kayıt sayısına KEMDER gönüllüleri olarak ulaştık” ifadelerini kullandı.

 

KEMDER’İ SAF DIŞI BIRAKMA ÇABALARI

“KEMDER,  kamuoyunun, üyelerimizin ve siz basın sosyal medyadan takip edip takdir ettiği gibi bütün yönetim ve denetim kurul üyelerimiz ile birlikte büyük hizmet sarf etmiştir” diyen Hocaoğlu, “25.12.2015 tarihinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Genel Müdürlüğü Ankara’ya 505 resmi üye ile gurur ve onurla başvuruyu yapmış bulunmaktayız. Sözünü tutmanın vermiş olduğu gurur ile dernek yönetimi 26.12.2015 tarihinde demokrasinin en önemli unsuru olan seçime yüksek bir katılım ile girmiş ve üyelerimizin teveccühünü almaya başaran bir yönetim olmuştur. Üzülerek söylemek zorundayız ki birileri, biz bütün bu çalışmaları yaparken bir grup demokratik ve etik değerlere haiz olmayan bir takım yöntemler ile sektörümüzün Kocaeli’deki tek resmi temsilcisi KEMDER’i saf dışı bırakmaya çalışma girişiminde bulunmuşlardır” şeklinde konuştu.

 

YAKIŞIK OLMAYAN İFADELER

Dernek Başkanı Hocaoğlu, “Bu grubun 30.12.2015 tarihimde yapmış oldukları basın açıklamalarında söyledikleri KEMDER ile asla oda olunmayacağı anladık demeleri gibi kurumumuzu karalayıcı ve hiç yakışık olmayan ifadeleri bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaların üzerini örtmeye ve kamuoyunda yanlış algılar yaratmaya çalışmaları da doğru değildir. Bu açıklamalar biz KEMDER üyelerini derinden üzmüştür. Yaptıkları basın toplantısından haberdar edilmedik. Oysaki tüm meslektaşlarımızın gönülden isteyip ve desteklediği oda kuruldu haberini tüm meslektaşlarımızı katarak ve kamuoyunda iki başlılık yaratmadan yapılması çok daha anlamlı ve şık olacağını düşünmekteyiz. Kocaeli emlakçıları olarak kesinlikle oda olmamızın önemini anlayan ve bu süreçte haklılığımızın bilincinde olarak bizleri arayarak desteklerini esirgemeyen, tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi. Serkan BORLAK

06 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR