Abdullatif Şener, seçim startını ilimizden verdi

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, seçim startını Kocaeli’den verdi. Şener, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’de de oy potansiyellerinin...

BÜYÜT

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, seçim startını Kocaeli’den verdi. Şener, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’de de oy potansiyellerinin yüksek olduğunu söyledi.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, seçim çalışmalarını başlatmak üzere dün öğle saatlerinde ilimize geldi. Genel Başkan Şener’i, TP Kocaeli İl Başkanı Hüseyin Zeytinci ve beraberindeki partililer Kandıra gişelerinde karşıladı. Partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Şener, daha sonra parti otobüsüne bindi. Şener’e partililer araçlarıyla konvoy yaparak eşlik etti. Konvoy Perşembe Pazarı alanına kadar kornalarla ilerledi.

YENİ CUMA’DA NAMAZ KILDI
Yol boyunca Hürriyet ve Cumhuriyet caddelerindeki bazı işyerlerini ziyaret ederek halkı selamlayan Şener, cuma namazını Yeni Cuma Camii’nde kıldı. Şener’e Kocaeli İl Başkanı Hüseyin Zeytinci, Adapazarı İl Başkanı Aydın Zengin, Düzce İl Başkanı Erdoğan Bıyık, Bolu İl Başkanı Adnan Uysa, Zonguldak İl Başkanı Şevki Özcan, Karabük İl Başkanı Mustafa Koç, Kayseri İl Başkanı Davut Demirkıran, Kocaeli ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve partililer eşlik etti.

EN BİLİNDİK TAKTİK
12 Haziran genel seçimleri hakkında açıklamalar yapan Şener, “Her seçimde her partinin bir taktiği olur. Bu taktiklerin en bilindiği ittifaklardır. Bunun geçmişte örnekleri olmuştur gelecekte de örnekleri olacaktır. Geçmişte iktidar ve ana muhalefet partileri seçimlerde değişik şekilde ittifaklar yapmışlardı. Örneğin 2007 seçimlerinde iktidar partisi bazı sol çevrelerde bilinen önemli isimleri listesine almak üzere ittifakla seçime girmişti. Ana muhalefet partisi de yıllardır sağ partilerle siyaset yaptı. 2011 seçimlerinde de AKP, CHP ve diğer partilerde ittifak çalışmaları yapıyor” dedi.

ÇATI PARTİSİ TP OLSUN
Yeni bir siyasetin öncüsü olduklarını ileri süren Şener, “Siyaset yapanlar halktan çıkar gütmekteler. Bizler ise kul siyaseti yapıyoruz. Çalışmalarımızda kul hakkı gözetiyoruz” dedi. “Türkiye Partisi kendi gücü ile yoluna devam etmektedir” diyen Şener, ittifak girişimleriyle ilgili “Diğer partilerle olan ilişkilerimiz devam ediyor ancak neticelenmiş bir şey söz konusu değil. Halkın iradesiyle TBMM’de var olacağız. İttifakları konuşmak için şuan erken. Diğer partilerle olan işbirliği sonrasında çatının ne olacağı belli olacak. Bizler çatının TP olmasını istiyoruz. Diğer partilerde çatı olmak isteyecektir” şeklinde konuştu.

EN YÜKSEK POTANSİYEL
Konuşmasında iktidar ve ana muhalefet partilerine gönderme yapan Şener, “Türkiye’de oy potansiyeli en yüksek olan parti TP’dir. Diğer partiler insanları karşısına alarak ve bazı kesimleri dışlayarak siyaset yapıyor. Oysa bizler tüm seçmenlere hitap ediyoruz ve halkı kucaklıyoruz” dedi. Şener, Yeni Cuma Camii’nde kılınan cuma namazının ardından temaslarını sürdürdü.

25 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR