Badem: Paralel yapının derdi devleti ele geçirmekti

Ülke gündemine de değinen Badem, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının devleti ele geçirmek için yapıldığını dile getirdi.   AKP’de genel merkez tarafınd...

Ülke gündemine de değinen Badem, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının devleti ele geçirmek için yapıldığını dile getirdi.

 

AKP’de genel merkez tarafından, 6 Aralık’ta yapılacak olan kongrede yeniden aday gösterilen Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, dün düzenlediği basın toplantısı ile süreçle alakalı değerlendirmede bulundu. Zor bir göreve atandıklarını dile getiren Badem, birlik ve beraberlik mesajları verdi, teşkilat mensuplarına destekleri nedeniyle teşekkür etti.

 

“KARNEMİZ ÇOK İYİ”

Parti genel merkezinin atanmış olarak sürdürdüğü 1 yıllık görev süresindeki performanslarının ardından şahsını yeniden aday gösterdiğini dile getiren ilçe başkanı Osman Badem, “Yapılan 30 Mart yerel ve 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından genel merkezimiz yönetimimizin karnesini, performansını yeterli görerek bizi bir kez daha ilçe başkanlığına aday gösterdi. Bu nedenle Genel Başkanımız ve Başbakanımız ile Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ederim” dedi.

 

“HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Yeni oluşacak yönetim kurulunda herkesi kucaklayacak bir anlayışı benimseyeceklerini dile getiren Badem, şöyle konuştu: “Görev şahsıma tebliğ edildi. Kucaklayıcı bir şekilde yönetim kurulumuzu oluşturacak ve kongremizi yapacağız. Eskiler, mevcut yöneticilerimiz ve siyasete yeni kazandırılacak olan arkadaşlarımızla sorunsuz bir yönetim kuracağız. Adaylık süreci sıkıntısız geçti. Elbette zaman zaman küçük tartışmalar yaşanmış olabilir. Küskünlüklerin önüne geçecek bir anlayışımız olacak.”

 

BAŞKAN’A GÖNDERME

Gazetecilerin, ilçedeki yerel yöneticilerin süreçte taraflı olduğu yolundaki sorularına da değinen Badem, “AK Parti’de belediye başkanı istedi diye ilçe başkanı değişmez. Bu konuda teşkilatların yapısı, fikri önemlidir. Fikri elbette alınır, ancak bu kesin o şekilde karar alınacağı anlamına gelmez. Zira belediye başkanı sadece AK Partililerin değil, herkesin başkanıdır” dedi.

 

“HEDEF; YENİ ANAYASA”

Hedeflerinden söz eden Osman Badem, 2015 genel seçimlerinde Türkiye genelinde en az 330 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Badem, “Türk halkına verdiğimiz bir yeni anayasa sözümüz var. Bunu yerine getirebilmek için çaba göstermeliyiz. Bu nedenle ilçe başkanlığının zor bir görev olduğunun bilincindeyim. Aslında bu konuda bir tedirginlik de var. Ancak yine de hedeflerimize birlik ve beraberlikle ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

 

“AK PARTİ’Yİ BİTİRMEK İÇİN UĞRAŞTILAR”

Cemaat ile ilgili olarak da gelen soruları yanıtlayan Badem, ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Bu oluşumun tabanı ile bir sorunumuz yok. Burada samimi olan insanlar var. Fakat işin yukarısında bulunanlar devleti ele geçirmek istediler. Tehditle, montaj ve şantajla ülkenin iyi gidişatını sekteğe uğratmak istediler. Onlar yüzünden birçok samimi insan da yanlış içinde kaldı. Bunun da vebali var. Hizmette samimi olanlara yazık oldu. 17 ve 25 Aralık operasyonlara AK Parti’yi bitirmeye yönelikti. Bunu partili değil, bir hukukçu olarak söylüyorum. Bu paralel operasyon namertlikle yürütüldü. Fakat millet rağbet etmedi. Burada yanlış yapanlar da olabilir. Fakat bir iki kişinin yanlışını bütün herkese mal etmek daha büyük bir yanlış olur.”

13 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

eski arkadaşların - İlk mezun olduğunda ciğer bekleyen kedi yanımızda dolaştın.

yıllarca fem ve anafen dersanelerinin avukatlığını yaptın.

derslere istişarelere katıldın. kimden devleti ele geçirme konusunda ne duydun.

Varsa delilin ispat et . Hukuk adamı olacaksın birde.

Bu arada AKP lilere sesleniyorum. Arkadaşlar Osman Badem bizim avukatımızdı. Yani kendi deyimiyle Paralel dir

içinize neden sızdı sizbir araştırın derim

Yanıtla . 0Beğen 13 Kasım 17:06
01

MEHMET ŞAHİN - HDP Yİ SEÇİMDE DESTEKLEDİKLLERİNİ UNUTMAYALIM

Yanıtla . 0Beğen 13 Kasım 17:06
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR