İzmit Belediyi Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ÖĞRETMENLER, AYDINLIK DÜŞÜNCENİN MİMARLARIDIREğitime büyük önem veren ve İzmit sınırları içerisinde hizmet veren tüm okullar ile yakından ilgilenen İz...

BÜYÜTÖĞRETMENLER, AYDINLIK DÜŞÜNCENİN MİMARLARIDIR

Eğitime büyük önem veren ve İzmit sınırları içerisinde hizmet veren tüm okullar ile yakından ilgilenen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 24 Kasım Öğretmeler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

“Öğretmenler çocuklarımızı, yani geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarlarıdır” ifadelerini kullanan Başkan Doğan “yarınlarımızın bekçisi, çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, ülkemizin dört bir yanına bilimin ve medeniyetin ışığını yaymaktadır” dedi.

Genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak kişilerin öğretmenler olduğuna dikkat çeken Doğan, bir milleti çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak tek bir mesleğin öğretmenlik olduğunu söyledi.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır' sözüyle de öğretmenlerin önemine dikkat çeken Nevzat Doğan “Her çocuk, yetişen her nesil öğretmenlerimizin sevgi ve irfan yüklü kollarında olgunlaşmakta, ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu gün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” dedi.

23 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR