MHP’de muhalefet toplanıyor

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP’de başlayan olağanüstü kurultay çıkışlarında kılıçlar çekildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görevden ayrılma...

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP’de başlayan olağanüstü kurultay çıkışlarında kılıçlar çekildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görevden ayrılması için başlatılan kurultay çıkışlarında 8-9 ve 10 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan Kızılcıhamam kampı büyük önem taşıyordu. Burada yapılan görüşmelerin sonrasında Genel Başkan Bahçeli tarafından muhalefete mahkeme yolu gösterildi.

 

“MAHKEMEYE GİDİN”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da 8-10 Ocak tarihleri arasında toplanan Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, TBMM Grubu toplantıları ardından “MHP’nin kongre süreci 18 Mart 2018’dir. Ondan öncesi bizi ilgilendiren bir konu değildir. İmzayı kim ne kadar toplarsa toplasın, müracaatları halinde kabulü mümkün olmayacak. Yasal haklarını kullanma yolu da açık olacaktır. Onun için önümüzdeki günlerde bizimle değil mahkemelerle haklarını savunmalarını tavsiye ederiz" ifadelerini kullanmıştı.

 

AKŞENER’DEN TEPKİ

Genel merkez yönetimine kurultay çağrısı yapan isimlerden biri olan ve imza toplamaya başlayan Meral Akşener, Bahçeli'nin bu sözlerine tepki gösterdi. Akşener, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Ülkücüler, hukuk ve demokrasinin keyfilikten, sevginin ise benlikten güçlü olduğunu önce kendi evlerinde sonra da tüm Türkiye’de ispatlayacaklar” ifadelerini kullandı.

 

TAKVİM ERKENE ALINDI

MHP’nin kampında ayrıca ilçe kongreleri öne alındı. 10 ay içerisinde ülke genelinde MHP ilçe teşkilatlarına kongreye gidiliyor. İlçe kongreleri 30 Nisan 2017 tarihine kadar bitirilmesi planlanıyor. 2017 Haziran-Ekim ayları arasında ise il başkanlıklarının kongreleri yapılacak. 18 Mart 2018 tarihinde olağan kurultay yapılacak.

 

ÇARŞAMBA TOPLANIYORLAR

MHP’de genel başkanlığına aday olan Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın, çarşamba günü İstanbul’da kendilerine destek veren isimlerle bir araya gelecek. Yapılacak olan bu basın toplantısında muhalefetin izleyeceği yol da belirlenecek. Cuma günü ise avukatlar aracılığı ile MHP Genel Merkezi’ne delegelerin imzalarının yer aldığı olağanüstü kurultay isteği iletilecek.

 

MAHKEME YOLU AÇIK

Cuma günü parti genel merkezine ulaştırılacak olan olağanüstü kurultay talebinin karşılık bulmaması durumunda mahkeme yolu tercih edilecek. Zira Genel Başkan Bahçeli tarafından mahkeme yolu gösterildi. Yapılması olası başvuru sonrasında en geç mahkeme tarafından iki ay içerisinde cevap verilmesi gerekiyor. Cuma gününe kadar imzaların 620’i bulması bekleniyor.

 

15 KİŞİ İMZA VERDİ

Kocaeli’de üst kurul delegesi olarak 23 isim bulunuyor. Bu isimlerden iddialara göre 15’i olağanüstü kurultay yapılması için imza verdi. Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan, Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek, Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, Başiskele İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz ve MHP eski İl Başkan Yardımcısı Erkan Azeri imza verin isimler olarak biliniyor.

 

MURAT ÖGE DE İMZA VERDİ

MHP Genel Başkan Bahçeli tarafından yapılan açıklama sonrasında Derince İlçe Muhasibi ve Üst Kurul Delegesi Murat Öge tarafından olağanüstü kurultay yapılması yönünde imza verenler arasına katıldı. Öge’nin imza vermesinde en büyük etkinin Bahçeli tarafından mahkeme yolunun gösterilmesi olarak belirtildi. Serkan BORLAK

11 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR