Denetimler ortaklaştırıldı

Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğü, denetimleri ortaklaştırdı. Yapılan toplantıda denetimlerle ilgili ciddi kararlar alındı...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğü, denetimleri ortaklaştırdı. Yapılan toplantıda denetimlerle ilgili ciddi kararlar alındı.

İzmit sınırları içerisindeki denetimlerle ilgili İzmit Belediyesi’nde ilgili kurumlarla ortak bir toplantı yapıldı. İzmit Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılan toplantıya İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, İlçe Tarım Müdürü Ahmet Yavuz, Büyükşehir Belediyesi Gıda Kontrol Şube Müdürü Mehmet Yaman, Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şube Müdürü Halide Canayrı ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Denetim Amiri Necla Mumcu katıldı. Toplantıda tüketicinin haklarının korunmasına yönelik önemli kararlar alındı.

BALIK TEZGAHLARI DENETLENECEK
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada “Kurumların kolektif çalışarak yaptığı denetimler iyi sonuçlar ortaya koyuyor. O nedenle bu toplantı önemli bir adımın başlangıcı oldu. Alınan kararlar tüketicinin yararına olacak şekilde değerlendirildi. Halk ve tüketici sağlığının korunmasına yönelik bu toplantılar her ay tekrarlanacak” dedi. Toplantıda pazar yerlerinde ve açıkta satışa sunulan balıklarla ilgili denetimlerin sürdürülmesi, hallerde sebze ve meyvelerin üzerine atılan pestis (ilaç) kalıntılarıyla ilgili denetimlerin artırılması gibi kararlar alındı.

PİŞMANİYEYE KALİTE STANDARDI
Ayrıca bal üreticileri ve satıcıları ile ilgili eğitim ve bilgilendirme semineri düzenlenmesine karar verildi. Market ve şarküterilerde dökme ürünlerle ilgili denetimler sıklaştırılacak, pişmaniye üreticileri ile ilgili her hafta tahlil için numune alınacak ve tahlil sonuçlarıyla pişmaniye kalite standartları yükseltilecek. Kilo ile köfte satışı yapan kasap ve ızgara salonlarına yönelik denetimler de hızlandırılacak.

03 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR