İZAYDAŞ savunmaya geçti

Genel Müdür Muhammet Saraç, yaptığı bir açıklama ile Dilovası’ndaki tesisten 700 ton evsel atığını depolama alanlarında bertaraf edildiği belirtildi....

Genel Müdür Muhammet Saraç, yaptığı bir açıklama ile Dilovası’ndaki tesisten 700 ton evsel atığını depolama alanlarında bertaraf edildiği belirtildi.

 

“ÇOK YOĞUN GAYRET İÇİNDEYİZ”

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Dilovası Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Evsel atık depolama sahasının 1,5-2 yıllık ömrü kaldığını söyleyen Saraç, “Bu konuda gerekli tedbirleri aldık. Ancak biz ne kadar çaba göstersek de sıcak havalarda yoğun dönemlerde bazı rahatsızlıklar olabilir. Elimizden geldiği kadar kokunun dışarı taşmasını önlemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

 

KOKUSUZLAŞTIRMA ÜNİTESİ

Çöp sızıntı suyu havuzundaki suyu biriktirmeden vidanjörlerle taşıyıp arıtma tesisine götürdüklerini belirten Saraç, şöyle konuştu: “Burada oluşan kokuyu da bertaraf etmek üzere yaklaşık 500 nozul olduğu bir kokusuzlaştırma ünitesini çalıştırılıyor. Havasız ortamda çürüyen çöp, metan gazı oluşturur. Dilovası tesisimizde de çok yakın bir zamanda bu gazı toplama boruları ile toplayarak elektrik üreteceğimiz tesis devreye girecek. Buradan alınan gaz hem bir tehlikeyi ortadan kaldırıyor hem de atmosferde zararsız hale getiriliyor. Ayrıca gazın serbest yayılması nedeniyle oluşacak kokuyu da önlemiş oluyoruz. Bu çalışma koku anlamında da bir tedbir sayılır” ifadelerini kullandı.

12 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR