Gebze’ye doğudan giriş artık çok rahat

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’ye D-100 Karayolu’ndan girişi büyük ölçüde rahatlatacak olan kuzey yan yola geçiş çal...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’ye D-100 Karayolu’ndan girişi büyük ölçüde rahatlatacak olan kuzey yan yola geçiş çalışmasında incelemelerde bulundu. Çalışmalarda sona yaklaşıldığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Böylece Gebze’ye girişte araçların yaşadığı çok önemli bir sıkıntıyı daha ortadan kaldırmış olacağız’’ dedi.

TRAFİKTE BEKLEMEYE SON
Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze Doğu Kavşağı’ndan D -100 kuzey yan yola kesintisiz geçişi sağlamak için başlattığı çalışmada sona geliniyor. Böylece İzmit’ten İstanbul’a giden araçların Gebze’ye geçişinin, daha kısa ve sorunsuz hale gelmesi amaçlanıyor. Yaklaşık 2 kilometrelik kısımda yapılan çalışmalarda araçların trafik ışıklarından kaynaklanan bekleme sorunu da ortadan kalkmış olacak.

BAŞKAN İNCELEME YAPTI
Projeyle birlikte Gebze Doğu Kavşağı’ndan kuzey yan yola geçişte yaşanan sıkışıklığın önüne geçilecek ve araçlar 3 kilometrelik mesafeyi kat etmek zorunda kalmadan direkt olarak Gebze’ye ulaşabilecek. Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Doğu Kavşağında D-100 Kuzey Yan Yola Geçiş Yapım İşi olarak adlandırılan projede incelemelerde bulundu.

IŞIKLARDA BEKLEMEK YOK
Mevcut durumda İzmit yönünden İstanbul yönünde seyir halinde bulunan araçların, Gebze merkeze girişlerini D-100 üzerinde bulunan kavşak kolundan TEM yönüne dönerek gerçekleştirdiklerini, yol üzerinde bulunan trafik ışıklarında bekledikten sonra dönüş yapan araçların Gebze kuzey yan bağlantı yoluna geçebildiklerini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, projeyle bu karmaşaya son verdiklerini aktardı.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ DE YAPILACAK
Çalışmaları yerinde inceleyen ve projenin geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Buradaki çalışmayla doğu köprüsünün altından geçiş yapılarak, kuzey yan yola tünelle bağlantı yapıldı. Bu şekliyle proje Gebze’ye doğu girişini çok büyük ölçüde rahatlatacak. 60 metresi kapalı olmak üzere 200 metre uzunluğundaki tünel çalışmasıyla Gebze’ye İzmit istikametinden giriş, şoförler için artık sorun ve sıkıntı olmaktan çıkacak. Burada güzel bir çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma da yapılacak. Göreve geldiğimizde Gebze’nin girişiyle çıkışı bile belli değildi. Yaptığımız tünel, kavşak ve yollarla Gebze artık trafiğin nefes almaya başladığı bir yer haline geldi’’ ifadesini kullandı.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR