Hizmet-İş’ten Ankara çıkarması

Hizmet-İş Sendikası 1 ve 2 No’lu Şube yönetimleri, Salim Uslu’nun AKP’den milletvekili adaylığı nedeniyle istifası üzerine Hak-İş Genel Başkanlığı’na...

BÜYÜT

Hizmet-İş Sendikası 1 ve 2 No’lu Şube yönetimleri, Salim Uslu’nun AKP’den milletvekili adaylığı nedeniyle istifası üzerine Hak-İş Genel Başkanlığı’na getirilen genel başkanları Mahmut Aslan’ı Ankara’da ziyaret etti.

Salim Uslu’nun AKP’den milletvekili adaylığı için görevi bırakmasının ardından Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanlığı'na seçilen Mahmut Arslan'a, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli 1 ve 2 Nolu Şube Başkanları İdris Ersoy ile İrfan Gün hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete sendika yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Ziyarette Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, şube başkanlarına teşekkür ederek, Hak-İş’i daha iyi noktalara getireceğini söyledi. Aslan konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Uslu’dan bu görevi devralmak büyük bir onur ama aynı zamanda büyük bir sorumluluk bunun farkındayız.

GÖREV DAĞILIMI
Konfederasyonumuz yönetim kurulu kendi arasında görev dağılımı yaptı. Yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarım en az benim kadar konfederasyon başkanlığı yapacak kalitede. Ancak bu görev bize tebliğ edildi. Demokrasinin temel iki kuralı çoğulculuk ve katılımcılık bu da siyasi iktidarlara yön veren, yol gösteren onlar üzerinde baskı kurabilen bir yönü var. Sivil toplum olarak sizin başlattığınız bu süreci önemli buluyoruz. İnşallah beraber çalışacağız. Bu süreci sekteye uğratmadan dinamizm kazandırarak devam etmek istiyoruz.”

24 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR