Güleryüz A.Ş., hazır beton sektörüne girdi

Küçük bir nalbur dükkanıyken yaptığı akıllı yatırımlar sonucunda iş kapasitesini arttıran ve kurumsallaşma sürecine giren Güleryüz Anonim Şirketi haz...

Küçük bir nalbur dükkanıyken yaptığı akıllı yatırımlar sonucunda iş kapasitesini arttıran ve kurumsallaşma sürecine giren Güleryüz Anonim Şirketi hazır beton sektörüne görkemli bir giriş yaptı. Hazır beton firması olan Oyak Beton’un İzmit Tesisi işletmeciliği işini iki yıllık sözleşme ile üstlenen Güleryüz A.Ş, 15 beton mikseri ve 3 beton pompası alarak bu alanda hizmete başladı. Düzenledikleri toplantıda basınla bir araya gelen Güleryüz A.Ş ortakları Ayhan Güleryüz, Erhan Güleryüz, Emre Güleryüz ve Tolga Güleryüz 7 milyon liralık yatırımlarının yanında www.nalburcum.com internet sitesi üzerinden Türkiye’nin her yerine teknik hırdavat ve yapı malzemeleri satışı yaptıklarını duyurdu.

 

“15 MİLYON TL CİRO HEDEFLENMEKTE”

Güleryüz A.Ş ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısına şirket ortakları yanı sıra Güleryüz A.Ş ile iş yapan müteahhitler Kavşut İnşaat Sahibi Yaşar Kavşut, Alan İnşaat’ın sahibi Metin Alan, El Yapı İnşaat sahibi Yalçın Eldoğan ve işadamları katıldı. Toplantıda konuşan Ayhan Güleryüz, “Güleryüz A.Ş bu işle yıllık 15 milyon TL ciro hedeflemektedir. 2016 yılında yapı market ve hazır beton işletmeciliğiyle toplamda 35 milyon TL ciroya ulaşılacaktır. Güleryüz A.Ş. Çarşı Yapı’da 2 bin 500 metrekare teknik hırdavat ve yapı marketle faaliyet göstermektedir. Hikmet Erenkaya Sanayi Sitesi’nde 3 bin 500 metrekare alan üzerinde, izolasyon ve kaba inşaat malzemeleri satışı yapılmaktadır” dedi.

 

“BAYRAĞI YÜKSEKLERE TAŞIYACAĞIZ”

Güleryüz A.Ş’nin faaliyetlerinden bahsetmeye devam eden Ayhan Güleryüz, “İzmir Aliağa’da da 6 yüz metrekare alan üzerinde inşaat malzemeleri ve teknik hırdavat işi yapılmakta. Köseköy’de 4 bin 500 metrekare alan üzerinde de Kaba İnşaat grubunu toplamak üzere inşaat yatırımımız devam etmektedir. Güleryüz A.Ş 20 sene önce rahmetli babamız Cevdet Güleryüz önderliğinde kurulmuş, biz çocukları ondan aldığımız bayrağı daha yükseklere taşımayı hedef almış bir şekilde çalışmalara devam edeceğimizi bildiririz. Kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan şirketimiz ile yeni yatırımlarıyla büyümeye devam ederek, ülkemize faydalı olan şirketler arasında seçkin bir yer edinmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.


“AİLE ANAYASAMIZ VAR”

Sözlerine devam eden Güleryüz, “Ben Türkiye Hazır Beton Birliği’nde uzun yıllar görev yaptım. Aynı zamanda 13 yıl boyunca da Nuh Çimento’da Müdür olarak çalıştım. Biz dört kardeşiz ve hepimizin birbirinden farklı güzel özellikleri var. Aile bireyleri olarak bir araya geldiğimizde herkesin kendi, yetenek ve becerileri dahilinde işler geliştirmesinin ve şirketimizi bu yönde büyütmemizin sağlıklı olacağına karar verdik. Bu bağlamda hazır yapı ve inşaat malzemelerinin ardından hazır beton sektörüne de giriş yaptık. Büyüdükçe kurumsallaşma sürecine de girdik. Türkiye’de aile şirketlerinin bir anayasası olmazsa dağılıyor. Biz de zaman zaman sıkıntılar yaşadık ancak şimdi bir aile anayasamız var ve kararları da ona bağlı kalarak alıyoruz” diyerek aile şirketi olmanın özelliklerini aktardı.


“İŞİN ÇEKİRDEĞİNDEN YETİŞTİK”

Amaçlarının şirket olarak daha da büyümek olduğunun altını çizen Ayhan Güleryüz sözü Erhan Güleryüz’e bıraktı. Erhan Güleryüz ise “Nalburiye olarak başladığımız işe bugün inşaat alanında da aktif rol alarak devam etmekteyiz. Ağabeyimin de bizlere katılmasıyla bu iş güçlenecek. Biz dört kardeş birbirimize gerçekten tutkunuz. Bu işin çekirdeğinden yetiştik ve başarılı işlere imza attık. Güleryüz adını emin adımlarla yukarıya taşıyoruz. Halkımıza verdiğimiz kaliteli hizmeti bundan sonra da sürdüreceğimize inanıyorum” dedi. Emre Güleryüz de yeni yatırımlarının heyecanını yaşadıklarını ve gün geçtikçe gelişen bir şirket olduklarının altını çizerek iyi dileklerde bulundu.


ONLINE SATIŞ BAŞLADI

En küçük kardeş Tolga Güleryüz ise firmanın internet sitesini tanıttı. Tolga Güleryüz, “Şirket olarak son yatırımımız www.nalburcuk.com adındaki internet sitemiz oldu. Bir süredir hizmet verdiğimiz bu sitede teknik malzeme ve inşaat malzemelerinin online satışını gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde Türkiye’nin dört bir yanına hizmet verebiliyoruz. Kars’tan, Van’dan bile siparişler alıyoruz ve sorunsuz bir şekilde tedariğini sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

TEBRİK ETTİLER

Alan İnşaat’ın sahibi Metin Alan, “Rengin İnşaat adı altında Erhan Bey’le 9 yıldır birlikte çalışıyoruz. Hazır beton inşaat sektöründe çok önemli. Ayhan Bey  de bu konuda bilgi sahibi olan sayılı insanlardandır. Özellikle bu bölgelerde hazır beton daha da önem kazanıyor” dedi. El Yapı İnşaat sahibi Yalçın Eldoğan ise Kocaeli’de beton konusunda ciddi eksiklik olduğunu belirterek, “İstediğimiz kalitede betona ulaşamıyoruz. Böyle bir zamanda yatırım yapmak cesaret işidir. Tebrik ediyorum” dedi.

 

“BETON ÜRETİMİNDE DÖRDÜNCÜ SIRADAYIZ”

Ayhan Güleryüz, “Dünyada beton üretiminde 4’üncü sıradadır. Türkiye’de yıllık 105 milyon metreküp beton üretilip satılmaktadır. En büyük sıkıntı uzman ekip sıkıntısı. Biz aldığımız araçlarla bu açığı kapatmayı amaçlıyoruz. Betonun çevresel etkisi de vardır. Oyak Beton bunun için de önlem alıyor. Türkiye depremlerde yanlış uygulamalar ve malzemeler nedeniyle 110 bin vatandaşını kaybetti” şeklinde konuştu. Hilal GÜDÜCÜ

25 Ocak 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR