Çakır: Bizim derdimiz gençlerimizin ufkunu açmak

Her gün farklı ilçe de seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır, Darıca ilçesinde hasta ve taziye ziyaretlerinde b...

BÜYÜT

Her gün farklı ilçe de seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır, Darıca ilçesinde hasta ve taziye ziyaretlerinde bulunarak muhtarlarla ve Trabzon Şalpazarlılar Derneği ile bir araya geldi. Ak Parti Adayı Çakır, "Ak Parti olarak en çok gençlerimizi önemsiyoruz. Bizden önceki hükümetler gibi gençleri ayrıştırıp birbirine kırdıran bir düşünceye hiçbir zaman taviz vermedik. Elinde döner bıçaklarıyla, Molotof kokteyli ile dolaşan gençlik istemiyoruz. Bizler birbirlerinin düşüncelerine saygı duyan insanı insan olduğu için seven, ufku geniş, kavgayla uğraşan değil, derdi okumak olan ilim irfan sahibi, saygıyı, sevgiyi özellikle de Sevgili Peygamberimizin yaşantısını örnek alan bir nesil istiyoruz" dedi.


BÜTÜN GENÇLERİMİZE EŞİT ŞARTLAR SUNDUK
Yeni Türkiye'yi gençlerin inşa edeceğini belirten AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır, Parti kadroları devletimizin başına geldiğinden beri gençlik için her zaman var gücüyle çalışmıştır. Onlara daha iyi şartlar sunmak için ilkokuldan yüksek öğrenime kadar hep desteklemiştir. AK Parti hükümeti öncesi okunacak kitapları bulamazken artık kitaplar ücretsiz olarak devlet tarafında karşılanıyor. Köylerdeki çocuklar okula gidemezken artık servislerle çocuklarımızı okullara götürüyoruz. Bunlar aileler arası ekonomik farklılıklar diyebiliriz. Fakat hükümetimizin gençlere eşit şartları sunma adına yaptığı en güzel iş kat sayı olayını üniversiteye giriş sınavında kaldırması olmuştur. Gençlerimizin üniversite okumasında ve kendini geliştirmesi sadece ve sadece kendi istek ve arzusuna bağlanmıştır. Kapalı kızlarımızın, kardeşlerimizin önündeki engellerde kalkmıştır. Türkiye tarihinde eğitime en çok bütçeyi AK Parti Hükümeti ayırmış ve gençlerimizin önünü açmıştır. Yeni Türkiye hedeflerimizde 12 yıllık güçlü AK Parti iktidarıyla sağlanan güven ve istikrar ortamı Türkiye’yi buraya kadar getirdi. Önümüzdeki seçim belki de 12 yıllık iktidarımızı taçlandırmamız ve yaptığımız reformların kalıcı olması, sivil anayasa ve 2023 yılı için hedefimiz olan Dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olma gayemiz için büyük bir köprü olacaktır. Gençlerimizin önü daha da açık olacaktır.

"MUHTARLIK HALKIN ÇALACAĞI İLK KAPIDIR"
AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Darıca ilçesinde Abdi İpekçi, Kazım Karabekir ve Osmangazi mahalle muhtarlarını ziyaret etti. Halka en yakın yöneticilerin Muhtarların olduğunu söyleyen AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır, "Halkımız demokrasiye, seçime en küçük bir örgütlenmede başvuruyor. Bu milletin demokrasi aşkı seçime olan inancındandır. Halkımız bununla kalmıyor. Seçtiği insanları denetliyor. İsteklerine ve beklentilerine karşılık verip vermediğini sorguluyor. Bir vatandaşımızın sorunu olduğunda çalacağı ilk kapı siz değerli muhtarlarımız oluyor. Halkımız artık hizmet etmeyen kim olursa hükümet, belediye başkanı, muhtar, dernek başkanı desteğini hemen çekiyor. Biz AK Parti olarak biliyoruz ki sizin istek ve beklentileriniz halkımızın istekleri ve beklentileridir. O yüzden muhtarlarımıza 12 yıllık AK Parti İktidarı sürecinde büyük önem verdik vermeye de devam edeceğiz. AK Parti olarak bizim hedefimiz her seçimden sonra halkımızın beklentileri doğrultusunda büyüyor. Şimdi bu seçimde bizim yeni ve Güçlü Türkiye için bir adım olacak" dedi.

"OY KULLANMADAN ÖNCE GEÇMİŞİ DÜŞÜNELİM"
Darıca'da görüşmeler yapan ve hakla bir araya gelen AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Çakır, "7 Haziran seçimlerinde oy kullanmadan önce neydik ne olduk diye bir düşünelim. Hastanelerdeki doktor kuyruklarını, ilaç kuyruklarını ve şimdiki randevu sistemini ve ilaç alım sitemini düşünelim. Eğitim sistemimizi, sınıf mevcutlarımızı, kitap sorunlarını düşünelim ve geldiğimiz noktaya bakalım. Ben inanıyorum ki halkımız bu bilinçle ve inançla objektif olarak bakarsa 7 Haziran bir milat olacak. Yeni Türkiye'yi inşa eden bir seçim olacak" dedi.

22 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR