Şeker: Eryürek’e teşekkür ederiz

AKP Derince eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek’in partiden istifa etmesi hakkında yorum yapan AKP Milletvekili İlyas Şeker, “Yaptığı hizmetlerden dolayı...

BÜYÜT

AKP Derince eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek’in partiden istifa etmesi hakkında yorum yapan AKP Milletvekili İlyas Şeker, “Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederiz” dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kocaeli İl Başkanlığı tarafından başlatılan nöbetçi milletvekili uygulamasında kapsamında bu hafta AKP Milletvekili İlyas Şeker parti binasında vatandaşların sorunlarını dinledi. Milletvekili Şeker vatandaşlarla bir araya gelmeden önce basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Basın mensupları tarafından partisinden istifa eden Mehmet Eryürek hakkındaki soruya Şeker şöyle yanıt yerdi; “AKP kurumsal bir partidir. Partinin çalışması idare ediliş şekliyle bellidir. Kuruların seçimi bellidir. Disipline gitme kuralları bellidir. Partinin iç yönetmeliği bellidir. Yeni üyeler yapılabildiği kadar eski üyelerde istifa edebilir. Bu gayet doğaldır. Şu anda ilçe başkanımız değildir. Saha önce ilçe başkanlığı yapan bir arkadaşımızdı. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederiz. İstifa kararı kendi iradesiyle aldığı neticedir.”

“KASETLERLE UĞRAŞAN PARTİ DEĞİLİZ”
Son günlerde gündeme gelen kaset olayı ile ilgili olarak konuşan Milletvekili Şeker, “Kasetlerle uğraşan parti değiliz. Geçmişte uğraşan partileri hep birlikte izledik. Kasetlerle genel başkanlarını değiştiren partileri de izledik. O partideki arkadaşlar acaba 2014 yılında kasetlerle AKP’ye saf dışı bırakmanın hayali içerisindeler. Bu tamamen onların ürünüdür. Konuşmaların içerisinde birkaç saniye bölümün ayrılması durumunda ortaya garip durumlar çıkmaktadır. Kasetleri bütün dahilinde incelemek gerekiyor. Daha önce kasetlerle genel başkanlarını gönderenler şimdi kasetlerle bizlere bir şeyler yapmak istemektedirler” dedi.

“ATAMA KONUSU KONUŞULMAKTADIR”
Konuşmasına devam eden Şeker, “Kocaeli’de bu şekilde bir şeyler yapılmak istenmektedir. Vatandaşımız bu yapılanları görmektedir. İnsanımız Kocaeli’de yapılan hizmetleri görmektedirler. AKP kadrolarının samimiyetini görmektedir. Vatandaş 2014 yılında yapılacak olan seçimlerde değerlendirmesini yapacaktır. Bu yönde bir yanlışlık varsa kasetlerle ilgili sorun varsa devletin hakim ve savcıları var. Onların görevidir. Kartepe Belediyesi tarafından dava açılmıştır. Atama konusunda konuşulmaktadır. Bu durumu her zaman kendi aramızda da konuşmaktayız. Olayın bütünlüğüne bakmak gerekiyor. O zamana kadar nelerin konuşulduğuna bakmak gerekiyor. Yasaya aykırı bir durum varsa gereken yapılır” ifadelerini kullandı.

“ÖNÜNE GELEN DİNLEME YAPIYOR”
Suç teşkil eden her şeyde savcılar gereğini yapmalıdır diyen Şeker, “Mecliste bu yönde konu vardır. Komisyon kurulmuştur. Yasa dışı dinlemelerin önlenmesi amaçlanmaktadır. Kartepe’deki dinlemenin benim gördüğüm kadarıyla yasa dışı dinlemedir. İçeriğinde bir sorun varsa hakim ve savcılar gerekeni yaparlar. O telefon nasıl dinlendi. Başlı başına bir suç unsurudur. Araştırma komisyonu kurulmuştur. İzinsiz dinlemeler. Kartepe’de yapılan telefon görüşmesinin izinsiz olduğunu düşünüyorum. Yasal izinler dahilinde dinleme yapılabilir. Resmi olarak yapılmalıdır. Resmi mahkeme kararı olmadan dinleme suçtur. Mahkeme kararı olmadan dinleme olmaz. Başbakan da bu yönde sıkıntıdadır. Önüne gelen dinleme yapmaktadır” dedi.

ASKERİ HASTANE YERİ ALINACAK
Kocaeli Devlet Hastanesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Şeker, “Acilin orası kaldırılacak. Lojmanlar başka bir yere alındı. Kavakçılık’ta yeni blok yapılmıştır. Üstü meydan altı otopark olacaktır. Cephaneliğe bölge hastanesi yapılacak. Yasal düzenleme meclisten geçmiştir. Derince’de askeri hastane yeri alınıyor” ifadelerini kullandı.

2B İLE İLGİLİ KONUŞTU
Son olarak 2B’lerle ilgili konuşan Şeker, “2B’nin yüksek olduğu bazı illerden tepkiler geldi. Kullanıcıların alamayacakları durumda olduğu belirtildi. 400 metre karesi rayiç bedelin yüzde 50 fiyatına verilmesi, peşin alması durumunda yüzde 20 indirim yapılmaktadır. Hem 2/B olup hazinenin tapulu olan yerler bulunmaktadır. Bu yasada onlarında satışı bulunmaktadır. Tarım amaçlı kullanılıyorsa rayiç bedelin yüzde 50 bedeline satılacaktır” şeklinde konuştu.

11 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR