Soma’ya KSO desteği

    Kocaeli Sanayi Odası’nın (KSO) mayıs meclis toplantısı dün 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Akmeşe'de bulunan ve KSO'nun sosyal sorumlul...

 

 

Kocaeli Sanayi Odası’nın (KSO) mayıs meclis toplantısı dün 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Akmeşe'de bulunan ve KSO'nun sosyal sorumluluk projesi olan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı'nda gerçekleştirildi. AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan'ın konuk olduğu toplantıda Gebze Ticaret Odası Başkanı Naim Çiler, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 

MADEN İŞÇLERİNİN

AİLELERİNE YARDIM

Soma'da hayatını kaybeden madem işçileri için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan meclis, gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti. Faaliyet raporunu okumak üzere söz alan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, gerekirse Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin aileleri için yönetim kurulu üyeleri olarak yardım toplayabileceklerini de söyledi. Hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet dileyen Zeytinoğlu, şunları kaydetti:

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

"10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutluyorum. Bizimköy, odamızın Avrupa'da dahi örneği olmayan en önemli sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje ile engellilerin istihdamını sağlayarak toplumdan soyutlanmalarını önlemeyi amaçladık. Projenin ortakları; Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Türk Anneler Derneği ve İstanbul Milletlerarası Lions Kulübü Derneği’dir. Bizimköy projesi Avrupa Birliği’nin de desteğiyle 2006 yılında  hayata geçirildi."

 

DAHA ÇOK İSTİHDAM

Projenin hayata geçtikten itibaren defalarca ödüllendirildiğini de belirten Zetinoğlu, "Merkezimizde şu anda 63’ü engelli toplam 75 personel ile üretim yapılıyor. Bugün önemli markalara üretim yapıyoruz. Bunların yüzde 95’i ihraç ediliyor. Ülke ekonomisine verdiğimiz katkı, engelli personelimiz için övünç kaynağıdır. Amacımız daha çok istihdam sağlamaktır. Bizimköy gibi üretim merkezlerinin Türkiye’nin her bölgesine yaygınlaştırılması gerekiyor" dedi.

 

HEPİMİZİN HAFTASI

Daha sonra konuşan AnadoluJet İbrahim Doğan ise güne üzücü bir olayla başladıklarını belirterek, "Soma'da yaşanan felaket insanoğlunun acizliğini gösteriyor. Bizimköy, muhteşem bir oluşum olmuş. Bu hafta hepimizin haftası. Bizler de bir ok konuda engelliyiz. Kendi adıma bu haftayı benim haftam olarak ilan edebilirim" dedi. Üretimle ilgili de konuşan Doğan, "Zihnimizi gelecekle meşgul etmeliyiz" ifadesine yer verdi.

 

ÇOĞUNLUK KOCAELİ'DEN

Kocaeli'de başladıkları dönemi incelediklerini kaydeden İbrahim Doğan, "Önce ihtiyacı anlamaya çalışıyoruz. İhtiyacı anlamak için de gidip ihtiyaç sahibine sorduk. Sonrasında pek çok haberler çıktı. Siyasi hamlelerle gelindi gibi. Bu tabi ki bir yatırım işi. Siyasi, ekonomik tüm parametrelerle paralel hareket edilmeli. Bu bölgeden uçuş potansiyellerine baktık. Buna göre Marmara bölgesi kapsamında büyük çoğunluk Kocaeli'den seyehat ediyor" dedi.

 

YATIRIM OLARAK

“Kocaeli'den Ankara'ya seyahat edenler buradan dağıtılıyor” diyen Doğan, "Ankara'ya uçakla gitseniz zamandan büyük tasarruf oluyor. Uçakla gidildiğinde zaman satın alıyorsunuz. 39 liradan 2 bin 15 kişiyi taşımışız şu ana kadar. Kocaeli-Ankara seferi koymadık. Kocaeli'den pek çok yere sefer düzenliyoruz. Havayoluna yapılan her yatırım ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Burayı bir yatırım olarak görürüz. Buranın gelişimiyle ilgili pek çok kez bir araya geldik" şeklinde konuştu.

 

TALEP VE YATIRIM

DOĞRU ORANTILI

Kocaeli'yi rakamların yalan söylediği bir şehre benzeten İbrahim Doğan, "Gittiğimiz her yerde ortaya bir hizmet koymayı amaçlıyoruz. Sonuna kadar yanınızdayız. Buraya olan talep arttıkça daha fazla yatırım olacaktır. Havacılık Türkiye'deki en ciddi sektördür" dedi. Havaalanının yetersizliği yüzünden Cengiz Topel'de uçakların piste inemediğini de sözlerine ekleyen Ayhan Zeytinoğlu, bu konuda neler yapılacağı yönünde öneri istedi. Doğan ise yetkililerin devreye sokulması gerektiğini belirtti.

14 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmitli - siyasi şov için eski terminal binasını aklayıp paklamakla havaalnı açılmıyormuş değilmi ? allah sizleri nasıl biliyorsa öyle yapsın..her işiniz yarım yumalak. recep tayyip erdoğan olmasın sizler bir hiçsiniz. okadar. 3 sene olacak havaalnı açılalı, bir arpa boyu yol alamadık..derhal ikinci pist için girişimlere başlayın.. yüreğiniz ve gücünüz varsa..

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 17:07
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR