Kılıçdaraoğlu’ndan önseçim isteyen Kuşkan’a “Bakacağız efendim…”

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan idaresindeki heyet, çeşitli temaslar için gittikleri Ankara’da dün il başkanları toplantısına katıldı. Toplantıya girişte...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan idaresindeki heyet, çeşitli temaslar için gittikleri Ankara’da dün il başkanları toplantısına katıldı. Toplantıya girişte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile ayaküstü görüşme imkanı bulan Kuşkan, CHP Kocaeli’nin önseçim talebini iletti.

Kılıçdaroğlu bu talebe, “Bakacağız efendim…” şeklinde cevap verdi. Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıdan çıkışta bir kez daha Kılıçdaroğlu’nun yanına giden Kuşkan, ilimize geri dönüş için beklemeden yola çıkacaklarını söyledi ve önseçim talebini yineledi.

Kılıçdaroğlu da, “Bakacağız efendim…” diyerek cevabını yineledi. CHP’de MYK toplantısı 16 Mart’ta yapılacak ve hangi ilde nasıl bir yöntem belirleneceği netleşecek. 17 Mart’taki PM toplantısında da yöntem onaylanacak.

Ankara’ya giden CHP heyetine Basit aday yoklaması cevabı
Ankara’ya giden CHP heyeti ön seçim talebini genel sekreter Bihlun Tamaylıgil’e iletti. Tamaylıgil, mektubu okuduğunu belirterek, “Talebiniz tam anlamıyla bir ön seçim değil basit aday yoklaması. Hakim eşliğinde basit aday yoklaması yapılabilir” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları ve ilçe başkanları önceki akşam Ankara Ramada Otel’de verilen resepsiyonda bir araya geldi. Resepsiyona katılmak ve dün düzenlenen “İktidara yürüyüş” programına destek vermek için ilimizden Ankara’ya Milletvekili Hikmet Erenkaya, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İlçe Başkanları Ömer Hazer, Hakan Savaş, Salim Kaygısız, Ali Kara, Caner Uzuner, Muzaffer Yağız, Harun Güneş, Sezai Solak, Baykal Kaya, Veysel Suludere, İl Gençlik Kolları başkanı Umur Bakkal ve İl Kadın Kolları Başkanı Şenöz Dinçtürk gitti.

GEBZE BÖLGESİ TRENLE GELDİ
Çayırova, Dilovası ve Darıca İlçe Başkanları Ankara seyahati için demiryolu ulaşımını tercih ederken diğer ilçe başkanları ve Milletvekili Erenkaya, hep birlikte 3 araçlık konvoyla hareket etmeyi tercih etti. Saat 13.30’da Ankara’ya hareket eden kafile 18.00 sıralarında CHP Genel Merkez binasına ulaştı. Burada kafileden ayrılan İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve İlçe Başkanları Ömer Hazer ile Hakan Savaş, Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil ile görüştü. Hurşit Güneş ile iki gün içerisinde izleyecekleri programı konuşan il ve ilçe başkanları Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil’e önseçim taleplerini iletti.

TAMAYLIGİL İLE 15 DAKİKA
Bihlun Tamaylıgil ile yaklaşık 15 dakika görüşme fırsatı bulan partililer, “Biz Kocaeli örgütü olarak delegeler bazında bir önseçim talep ediyoruz. Yaptığımız toplantılar sonrasında edindiğimiz temel istek budur. Özellikle eski parti yöneticilerimizle yaptığımız danışma toplantısından kesin olarak önseçim kararı çıktı. Aday belirleme sürecine girdiğimiz bugünlerde Kocaeli’nin talebinin dikkate alınmasını istiyoruz” dedi. İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın 17 MYK üyesine gönderdiği önseçim talep mektuplarından birinin eline ulaştığını belirten Tamaylıgil önseçim konusunda umut verici konuştu.

BASİT ADAY YOKLAMASI
Bihlun Tamaylıgil şu şekilde konuştu “Talebiniz tam anlamıyla bir ön seçim değil basit aday yoklaması. Bu talep bize birçok ilden geldi. Delegeler bazında bir aday yoklaması yapılması kuvvetle muhtemel. Sayın il başkanımın talebi de elimize ulaştı. Hakim eşliğinde bir basit aday yoklaması yapılabilir. Bu konu birkaç gün içerisinde netleşecektir.” Görüşmeler sırasında Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil’in masasındaki önseçim talep mektupları dikkat çekiciydi. Ardından başkanlar kısa bir süre Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile görüştü.

RESEPSİYON BEĞENİLMEDİ
Kocaeli heyeti daha sonra diğer il ve ilçe başkanlarıyla birlikte Ramada Otel’de düzenlenen resepsiyona katıldı. Adeta izdihamın oluştuğu Ramada Otel’den kaynaklanan bir dizi eksiklik resepsiyonu çile haline getirdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu resepsiyona sadece bir merhaba demek için uğrarken çok sayıda milletvekili kendi ilinden gelen il ve ilçe başkanlarını yanına alarak oteli terk etti ve akşam yemeği için çeşitli mekanlara hareket etti.

PROPAGANDA ARAÇLARI GELİYOR
CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya da ilimizden Ankara’ya hareket eden partilileri toparlayarak, Ankara’nın en ünlü balık restoranlarından Karabalık’a gitti. Burada Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş’in de katılımıyla bir akşam yemeği yiyen partililer “İktidara Yürüyüş” programı için enerji topladı. Yemek esnasında Gebze mitingiyle ilgili detayları konuşma fırsatı bulan partililere Hurşit Güneş tarafından müjdeli haberler geldi. Güneş çarşamba günü ilçe başkanlarının talebi olan propaganda araçlarının ilimize geleceğini müjdeledi.

BÜYÜKŞEHİR’İN BAŞI AĞRIYACAK
Bir adet büyük otobüs ile iki adet minibüsün mitingden 3 gün önce ilimizde olacağını ve çeşitli bölgelerde gezici propaganda yapacağını belirten Güneş ayrıca Kandıra İlçe Başkanı Muzaffer Yağız’a Kılıçdaroğlu’nun kullandığı lüks otobüslerden birini miting günü tahsis etme ve ilçedeki partililerin Gebze’ye ulaşımını bu otobüsle yapma sözü verdi. Yemek sırasında Büyükşehir Belediyesi’nin elinin zayıflamaya başladığını da belirten Hurşit Güneş, 15 Nisan tarihinde il başkanlığına çeşitli belgeler göndereceğini ve bu belgelerden ötürü Büyükşehir Belediyesi’nin başının ağrıyacağını belirtti.

BİLGİLENDİRME YAPILDI
Kocaeli ekibi dün sabah saatlerinde Ahmet Taner Kışlalı Kapalı Spor Salonu’na geldi. Burada kendilerine CHP’nin yeni dönemdeki çalışmalarının anlatıldığı kitapçıklarla birlikte “Herkes için CHP” çantaları hediye edildi. Seçimle ilgili bütün evrakların il ve ilçe yöneticilerine dağıtıldığı toplantıda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu coşkulu bir konuşma yaptı. Daha sonra 3 saat süren bir eğitim programıyla yöneticilere seçimlerde dikkat etmesi gereken koşullar anlatıldı.

13 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR