Bilinçaltı yöntemiyle İngilizce öğrenme

KO-MEK kursiyerleri, “Bilinç Altı Yöntemiyle İngilizce Kelimeleri Hızlı Öğrenme” seminerinde bir araya geldiKocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde f...

BÜYÜT

KO-MEK kursiyerleri, “Bilinç Altı Yöntemiyle İngilizce Kelimeleri Hızlı Öğrenme” seminerinde bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren meslek ve sanat eğitimi kursları (KO-MEK), kursiyerlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli seminerler düzenliyor. KO-MEK kursiyerleri ve çalışanları için Nejat Alperen tarafından “Bilinç Altı Yöntemiyle İngilizce Kelimeleri Hızlı Öğrenme” semineri gerçekleştirildi.

ÇEŞİTLİ SUNUMLAR GERÇEKLEŞTİRDİ
Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen seminere KO-MEK kursiyerleri ve çalışanları katıldı. Seminerde bilinçaltı yöntemiyle İngilizce kelimelerin nasıl öğrenileceği hakkında bilgiler verildi. Nejat Alperen, “Kısa sürede İngilizce kelimeler nasıl öğrenilir? Uykuda öğrenme devam eder mi? Dil yalnızca bilinç açıkken mi öğrenilir?” konuları hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

BİLİNÇALTI UYKUDAYKEN DE ÇALIŞIR
Araştırmacı yazar Nejat Alperen, “İngilizce öğrenmenin ilk yolu İngilizceyi sevmektir” dedi. Alperen, “İnsan hayatının üçte birini uykuda geçirir ve bu esnada bilinçaltı açık olur. Gündüz öğrenilenler uyku esnasında bilinçaltı sayesinde beyinde gelişmekte ve pekişmektedir. Böylece birbirini tamamlarlar” dedi. İngilizce öğrenmek için de dinlemek gerektiğini ifade eden Alperen, İngilizce konuşmak için de uykuda sürekli kelime dinlenilmesinin bilinçaltına yerleşerek daha kolay öğrenilmesini sağladığını ifade etti. Seminer sonunda katılımcılara Nejat Alperen tarafından hazırlanan bilinçaltı yöntemiyle kelime öğretici Word Master kitabı dağıtıldı.

27 Mart 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR