Derince Araştırma’da yolsuzluk

        Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi şok bir iddia ile gündeme geldi. Hastanede görevli bir sağlık memurunun, 30 doktorun bilgisayar şifreler...

 

 

 

 

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi şok bir iddia ile gündeme geldi. Hastanede görevli bir sağlık memurunun, 30 doktorun bilgisayar şifrelerini ele geçirerek sahte rapor düzenlediği iddia edildi. Milyonlarca lira zarara neden olduğu belirten sağlık memurunun, üç eczaneyle anlaştığı ve sağlıklı insanları hasta gibi göstererek insanlara reçete yazdığı öne sürüldü.

 

ŞİFRELERİ ÖĞRENDİ

İddialara göre Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık memuru olarak görev yapan  Hakan Y., doktorların bilgisayar şifrelerini çalarak, vatandaşlara rapor düzenledi. Ayrıca 3 eczaneyle de anlaşma yaptığı iddia edilen Hakan Y.’nin, rapor yazdığı hastaların bu eczanelere yönlendirilerek, menfaat sağladığı iddialar arasında.

 

TEHDİT ETME

Anlaşma yapılan eczanelerin İlimtepe, Yarımca ve Hacı Osman Mahallesi’nde olduğu iddia edildi. Konunun, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli bayan bir doktor adına yazılmış 27 bin liralık reçeteyle ortaya çıktığı öğrenildi. Yapılan incelemeler ve kamera kayıtlarının izlenmesi sonucunda durumun ortaya çıktığı belirtildi.

 

İFADELERİ ALINDI

30 hekimin adının geçtiği iddia edilen olayda, hastanede uzun süre soruşturma yapıldığı ve hastaneye müfettiş gönderildiği öne sürüldü. Soruşturma kapsamında hastanede hemen herkesin ifadesine başvuruldu. Dosya kapsamında sağlık memuru Hakan Y., olayda adı geçen 30 doktor ve anlaşma yapıldığı iddia edilen 3 eczanenin soruşturmaya dahil edildiği de iddialar arasında.

 

REÇETE TANZİM ETTİ

Ortaya atılan iddialara göre, tam olarak bir sayı belirtilmese de devletin uğradığı zarar 1 milyonun üzerinde. Bir farklı iddia da, memur Hakan Y., doktor çıktıktan sonra, odasına girerek şifresini kullanma suretiyle reçete tanzim ettiği şeklinde. Şüpheli Hakan Y.’nin daha önce geçici görev yaptığı yerlerde de benzer olaylara karıştığı ve birçok kez hakkında şikayette bulunulduğu da gelen bilgiler arasında.

 

GEBZE’YE GÖNDERİLDİ

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hasan Aydınlık da konuyla ilgili yaptığı açıklamada iddiaların doğru olduğunu belirterek, “Hakan Y.’nin odaya girdiği kameralardan tespit edildi. Ancak yapılan incelemeler sonucunda elektronik imzayı kullandığı tespit edilemedi. Konunun üzerine şahısın görev yeri değiştirildi ve Gebze’ye gönderildi” dedi.

06 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

anladın sen - dogtor ibişin yalanları...... sen devleti dolandır haksız kazaç elde et.... ondan sonra ona buna iftira at. Allahın sopası yok... olursun ca oturusun aşağa...

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 18:59
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR