Körfez’de park bahçe bakım onarım çalışmaları sürüyor

Körfez Belediyesi, Parklarda hayata geçirdiği çalışmalarla çocuklara ve sporseverlere daha güvenli, vatandaşların daha keyifle oturup vakit geçirecek...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi, Parklarda hayata geçirdiği çalışmalarla çocuklara ve sporseverlere daha güvenli, vatandaşların daha keyifle oturup vakit geçirecekleri yaşam alanları meydana getiriyor. Konut yaşamına uygun, vatandaşların ailesiyle beraber kaliteli vakit geçirebilecekleri parklar yapan ve bu parkların belli bir program dâhilinde bakım ve onarım çalışmalarını da gerçekleştiren Körfez Belediyesi, halkın rahat ve güvenilir vakit geçirebilmesi için her türlü hizmeti Körfez halkına sunuyor.

Yıl boyu tamir ve bakım çalışmalarına da aralıksız devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklardaki eski oyun grupları ve spor aletlerini yenileyerek, spor aleti ve oyun grubu olmayan parklara yenilerini monte ediyor. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri halkın vakit geçirdiği kamelyaları ve ışıklandırmalarında bakım onarım çalışmalarını da Körfez genelinde devam ettiriyor. Kamelya olmayan parkların halkın istek ve talepleri ön planda tutularak yapımı gerçekleştiriliyor.


PARK REVİZYON ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Körfez bölgesinin daha yeşil olması ve vatandaşlara daha fazla yaşam alanları oluşturmak için çalışmalarını gece gündüz devam ettirirken, park ve bahçelerde ot biçme, ağaç budama çalışmalarının yanı sıra çocuk oyun gruplarını elden geçirip bakımını yapılıyor.


6 MAHALLEDE BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Ekipler ayrıca, Körfez’in çeşitli noktalarında çalışmalarını sürdürüyor. Ağaçlandırma, çiçeklendirme ve yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra Esentepe Mahallesi, Kuzey Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hereke ve Kışladüzü Mahallesinde çocuk parklarında onarım ve bakım çalışmalarını devam ettiriyor. Belediye ekipleri, parkların hasar gören bölümlerini yeniden onararak vatandaşlarının parklardan en iyi şekilde faydalanması sağlanıyor.

 

HALKIN GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA

Komple çevre düzenlemesi yapılan parklarda, yeşil alanların toprak dolguları yapılarak çimlendirme işlemleri de yapılıyor. Oyun grupları, banklar, spor aletleri, kamelyalar ve oyun alanlarında da yenileme çalışmaları sürdürülüyor. Yeşil alanların artışı için yoğun bir çaba sarf eden Körfez Belediyesi parklarda, ağaçlandırma ve çimlendirme miktarında da artış gösterecek. İlçe halkının sosyal faaliyetlerinin rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleştirmek için yoğun bir çaba harcayan Körfez Belediyesi halkın güvenliğini ön planda tutuyor.

23 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR