Bakan Hayati Yazıcı kime gözdağı verdi?

AKP İl Başkanlığını ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı: “Yanlış yapan varsa parti içerisinde gereken kurallar çerçevesinde gereği yap...

BÜYÜT

AKP İl Başkanlığını ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı: “Yanlış yapan varsa parti içerisinde gereken kurallar çerçevesinde gereği yapılacaktır” sözleriyle kime ya da kimlere gözdağı verdi?


Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, önceki gün ilimize gelerek bir dizi ziyarette bulundu. Valilik ile başladığı ziyaretlerini, Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Sanayi Odası Meclisi ile sürdüren Bakan Yazıcı’nın son durağı AKP İl Başkanlığı oldu. Yazıcı burada yaptığı konuşmada teşkilatlara gözdağı verdi. Yazıcı: “Teşkilatlarımıza göz kulak olmalıyız. Biz bir aileyiz. Yanlış yapan varsa parti içerisinde gereken kurallar çerçevesinde gereği yapılacaktır.” dedi.
YOLSUZLUK, RÜŞVET VE ÇATLAK
Yazıcı, bu sözleri ile yolsuzluk ve rüşvet iddialarından yargılanan Kartepe ve Kandıra belediyelerini mi, Derince Belediye Meclisi’ndeki AKP çatlağını mı, Civelek’in AKP’li Derince Belediye Meclis Üyesi Okşin Becet’e yönelik: “Belediye başkanı yer, içer. Sen buna karışamazsın, sorgulayamazsın. Sizin göreviniz belediye başkanına destek olmak” şeklindeki açıklamasını mı, yoksa AKP Derince eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek’in Facebook’tan yaptığı ve Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ı hedef alan sözlerini mi kast etti, merak ediliyor.
SEÇİM ÇALIŞMALARI
Ziyarette ilk sözü AKP İl Başkanı Mahmut Civelek aldı. Civelek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek: “Sabah saatlerinden itibaren Ankara temaslarında olduğum için Bakanımız Hayati Yazıcı’nın diğer ziyaretlerine katılamadım. Ancak buraya katılabildim. Bütün kongrelerimiz tamamlanmıştır. Sadece 14 Temmuz tarihinde il başkanlığı kongresi yapılacaktır. İl kongresi sonrasında seçim çalışmalarına daha da hız verilecektir.” ifadelerini kullandı.
SÖYLEDİKLERİMİZİN
ARKASINDA OLDUK
Civelek’in ardından konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise şunları kaydetti: “Geriye dönüp bakıldığında zaman hızla gitmektedir. Türkiye’nin 14 Ağustos 2001 tarihini hatırlıyorum. O tarihten bu yana ülke yönetimindeyiz. Ülkemizin milli geliri artmıştır. Ayrıca illerdeki değişiklikler de herkes tarafından görülmektedir. Bu yönetim farkıdır. Kaliteli hizmetin sonucudur. Emaneti devralırken söylediklerimiz vardı. Millet ile hükümetin gündeminin aynı olacağını söyledik. Şimdi bu birleşme sağlanmıştır.
DALKAVUKLUK YAPMADIK
Halk dalkavukluğu yapmadık. Yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemedik. Ne söylediysek arkasında durduk, yapmaya çalıştık. Hayal edilenleri yaptık. Seçimden seçime program yapılmıyor. 2023 hedeflerimiz var. Seçimler öncesinde 5 ana hedefimize ulaştık. İleri demokrasi görülmektedir. İşkenceler, kötü muameleler, faili meçhuller vardı. Bunların üzerine gidildi. En büyük yatırım sağlık ve eğitime ayrıldı. Yaşama hakkı en temel haktır. Sağlık hizmetleri birleştirildi. Hastane, ilaç kuyrukları vardı. Bunları unutmayalım. Bütün sorunları çözdük mü? Hayır, çözmeye devam ediyoruz.
TEŞKİLATA GÖZDAĞI
Çocuklarımıza 9 yıldızlı eğitim desteği veriliyor. Okula giden çocuklara kitap dağıtılıyor. Bizim dönemimizde bu çocuklar okumaya başlamadılar. Geçmiş dönemde farklı kitaplar okutulurdu. Medeniyet budur, sıraların üzerine kitapların kurulmasıdır. Akıllı tahtaya geçiyoruz. İnsan odaklı çalışma yapılıyor. Bizim kimliğimiz muhafazakar demokratlıktır. İnsan topluluklarını bir araya getiren etkenler vardır. Bu etkenleri önemseyen anlayışa sahibiz. Bu zenginleşmesinden yanayız. Teşkilatlarımıza göz kulak olmalıyız. Biz bir aileyiz. Yanlış yapan varsa parti içerisinde gereken kurallar çerçevesinde gereği yapılacaktır. Kanıtı olmayan söylentileri taşımayacağız.
ŞAPKAYI ALIP GİTMEDİK
Çok hizmet ürettik. Türkiye’nin onca yaşadığı sıkıntılara rağmen geçmişte bazı siyasi kadroların siyasi kişiliklerin yaptığı gibi duraksamadık, selam durmadık, şapkayı da alıp gitmedik. Çünkü biz milleti temsil ediyorduk. Milletin hukukunu korumak bizim görevimizdir. 27 Nisan muhtırasının karşısında öyle durduk, sabrettik. 2008 yılında kapatma davasıyla karşı karşıya kaldık. 6 ay uğraştık 20 milyar dolar kaybımız var. Bir daha o dönemler yaşanmayacaktır. Herkes kendi görev ve yetkilerini kullanacaktır. Hiç kimse kimseden daha fazla vatanperver değildir. Herkes vatanperverdir.
KONUŞMAMAK
TEHLİKELİDİR
Bu topraklarda ayrımcılık yapılmaz. PKK ile Kürt vatandaşları ayırmalıyız. Süreçte diyalog kanalları açık olmalıdır. Konuşmamak tehlikelidir. Konuşmaktan zarar gelmez. Yeter ki konuşurken, düşüncelerimizi ifade ederken birbirimizin hukukuna, haklarına riayet etmeliyiz. Bu sayede görüş ve kanaatleri ifade etmek gerekiyor. Hakaret nedir diye bir şey sorulsa; salı günleri muhalefet partilerin grup toplantısını izleyin, hakaret budur diyeceksiniz. Bir şey üretmeden konuşuyorlar.
DARBECİ ANAYASASI
Siyaset değerlerinin yanı sıra proje üretmek gerekiyor. Herkes değerlerimize sahip çıkıyor. Bunun üzerinden bir şey kazanılmaz. Siyaset, projeler üzerine olmalıdır. Ülkemizin sorunu çoktur, projeler sunulmalıdır. Diğer partilerin alanları kalmamıştır. Biz Türkiye partisiyiz. Anayasa yeninden yazılmaktadır bu bir şanstır. 12 Eylül darbecileri yargılanmaktadır. Bu durum bile anayasanın yeninden yazılması gerektiğinin göstergesidir. Bir taraftan onların yaptıkları anayasa yürürlüktedir. Türkiye’nin bundan kurtulması gerekiyor.”

27 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR