MHP Kartepe’de Murat Kalender güven tazeledi

MHP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 3’üncü olağan genel kongresi dün Uzunçiftlik Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kongrede mevcut ilçe başkanı Murat Kale...

MHP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 3’üncü olağan genel kongresi dün Uzunçiftlik Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kongrede mevcut ilçe başkanı Murat Kalender ile Murat Oruç başkanlık için yarıştı. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 19 kişilik yönetim kurulu ile 35 il delegesi belirlendi.Kongrede Toplan 307 oy kullanıldı. Oyların 7'si geçersiz. Mevcut başkan Murat Kalender 179 oy alırken Murat Oruç ise 121 oy aldı.

 

 

YAKLAŞIK 200 KİŞİ KATILDI

Kongreye eski MHP Kocaeli Milletvekilleri Cumali Durmuş, Kemal Köse, MHP MYK üyesi Saffet Sancaklı, İl Başkanı Aydın Ünlü, il başkan yardımcıları, Başiskele İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz, Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan, Karamürsel ilçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, delegeler ve partililerden oluşan yaklaşık 200 kişi katıldı.

 

GECİKMELİ BAŞLADI

Saat 11.30’da başlaması gereken kongre önceki kongreler gibi geç başladı. Bir buçuk saat geciken kongrenin divan başkanlığına Saffet Sancaklı, katip üyeliklere de il yöneticisi İzzet Erdem ve eski Kartepe ilçe başkanı Tamer Karagöl seçildi. Divan seçimi sırasında salona CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve ilçe üyeleri de girdi.

 

“KAZANAN KARTEPE OLACAK”

Kongrede ilk olarak konuşan ilçe başkan adayı Murat Oruç, “Kartepe’de her eve girerek oyumuzu yükselteceğiz. Kartepe’de söz hakkı istiyoruz ve onun için mücadelemizi sürdüreceğiz. Kartepe’de mevcut üye sayısını yüzde yüz arttıracağız. Kartepe MHP ilçe başkanlığına kazansak ta kaybetsek te bir web sitesi oluşturacağız. Kapıdan kol kola girdik ve sonuç ne olursa olsun kol kola çıkacağız” dedi.

 

“BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Hedefinin 3 hilalli bayrağı Kartepe’de hak ettiği yere çıkarmak olduğunu vurgulayan Oruç, “Delege listemizden kimsenin şüphesi olmasın. Hangi il başkanı kazanırsa kazansın o isimlerle birlikte çalışacağız. Kazanan Kartepe olacak’’ ifadelerine yer verdi. Oruç’un ardından konuşan mevcut ilçe başkanı ve ilçe başkan adayı Murat Kalender ise şunları kaydetti;

 

“İSMİ ÜLKÜCÜLER BELİRLEYECEK”

 

“Bugün buradaki ilçe başkanlığını Kartepeli ülkücüler belirleyecektir. Kimin gönlünden ne geçiyorsa ülkücüler o ismi belirleyecek. Murat Oruç kardeşim ile birbirimize çok itinalı ve huzurlu yaklaştık. Sizlerden bu tavrı için Murat Oruç kardeşim için alkış istiyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin.”

 

“SİYASİ YANCILARI UZAK TUTUN”

Kongrede son olarak konuşan Cumali Durmuş, ‘Varlığımızı hissettiğimizden beri inandığımız davaya hizmet etmeye devam ediyoruz. Zaman zaman arkadaşlarımız arasında tercih farklılıkları olabilir. Rekabet olmazsa oradan sonuç alamazsınız. Rekabetsiz siyaseti taçlandıramayız. İki aday da benim kardeşimdir. İkisi de MHP için tatlı bir rekabet içinde. Bu rekabetin içine girip, sadece kendisi için iş yapan CHP’ye ve AKP’ye oy veren siyasi yancıları yanınızdan uzak tutun’’ şeklinde konuştu.

 

“SIRTIMDAN SİYASET YAPMAYIN”

Yolsuzluk kırla giderken millete inmek gerekiyor diyen Durmuş, “Bu yönde mücadele edilmelidir. Hak, hukuk, adalet milliyetçi harekettir. Yıllar öncesinde söylenen sözün şimdi ne kadar doğru olduğu görülmektedir. Ben siyasette geleceğim yere geldim. İki dönem milletvekili oldum. Benim sırtımdan siyaset yapmayın. Bunu birilerine söylüyorum. Anlayan anlar” dedi. 

 

 

“HEPİMİZ KAZANACAĞIZ”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Partinin geleceği diyorsak başarmalıyız. Kartepe çok önemlidir. 2015’te Kartepe başarılı olmak durumundadır. Bunu başaracağız. Dışarıda kalan arkadaşlarımızı sahaya davet ediyorum. Kazanan MHP olacaktır. Hepimiz kazanacağız. Ülkemizin sorunları aşılacaktır. Başarının planı bellidir” açıklamasında bulundu.

 

“BÖLÜNMEYE GİDİYORUZ”

Taziye evinden gelen MHP Milletvekili Lütfü Türkkan ise “Ülkemiz bölünmenin yoluna gelmişken ekonomi konuşulamaz diyen genel başkanımızın sözlerine dikkat etmek gerekiyor. Ülkemiz bölünmenin eşiğindedir. Ülkemizin içerisinde bulunan durumu herkese anlatmalıyız. Bebek katiliyle yan yana oturuyoruz. Federasyon kötü bir şey değil deme cesareti gösteriyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

 

MURAT KALENDER’İN LİSTESİ

Cemil Zurnacı

Recep Durak

Aydoğdu Karahan

Neşat Er

Murat Ayan

Harun Özhan Besler

Osman Nuri Durmuş

Salih Kaya

Ekrem Filiz

Nezahat Akar

Ufuk Aydın

Salih Yılmaz

Orhan Bayram

Faruk Cengizhan

Ali Kemal Baştürk

Aziz Çelikbilek

Öner Aydemir

Halil İbrahim Ejderoğlu

 

İL DELEGELERİ

Cumali Durmuş

Murat Kalender

Hasan Cemil Altınkaya

Abdullah Dülger

Arzu Besler

Rauf Kemal Durmuş

Fatih Mehmet Durmuş

Alperen Durmuş

Vural Bal

Aydoğdu Karahan

Neşat Er

Cemil Zurnacı

Harun Özhan Besler

Sami Toktaş

Nihat Kalender

Zahit Akbay

Sinan Gürel

Zülküf Aybadın

Recep Durak

Nezahat Akar

Hayrettin Burhan Çağlar

Hidayet Köken

İlhan Özer

Benal Ünlü

İbrahim Ağlamış

Sinan Ünlü

Salih Kaya

Ahmet Örengül

Muharrem Yılmaz

Abdulvahit Satır

Hüseyin Ünlü

Recep Yılmaz

Atakan Erşan Yüksel

Yücel Kalender

Engin Turanlı    

 

MURAT ORUÇ’UN LİSTESİ

Dilek Güngörmez

Seher Yılmaz

Selkan Cengiz

Ali Çevikel

Nihat Doğuş

İsa Çelik

Erkan Gün

Ali Bayır

Suat Tuğal

Serbülent Dursun

Oğuzhan Yusuf

İsmet Akgün

Murat Korkmaz

Ercan Aydoğdu

Mesut Demir

Birol Atmaca

Kenan Kuzgun

Osman Karakaş

 

İL GELEGELERİ

Cumali Durmuş

Taner Karagül

Salih Ayten

Cemil Altınkaya

Murat Oruç

Ali İskender

Ahmet Yusuf

Abdülvahit Satır

Muharrem Yılmaz

Ekrem Şahin

Şükrü Doğan

Mehmet Yaşar Çavdar

Nail Ünlüer

Veysel Karakadılar

Talat Dursun

Sami Toktaş

Burhan Çağlar

Şemsettin Elbasan

Mustafa Çevikel

Mehmet Ali Halil 

13 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR