Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilciliği, Baran’ı ziyaret etti

Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilciliği Başkanı Cafer Dal ve yönetim kurulu üyeleri, Kardeş ülke olan Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ilişki...

BÜYÜT

Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilciliği Başkanı Cafer Dal ve yönetim kurulu üyeleri, Kardeş ülke olan Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Başkan Dal ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Baran’a Körfez Belediyesi ile kardeş belediye olma tekliflerini ve Körfez’deki bir caddeye ve parka sembolik olarak isim verilme taleplerini iletti. Başkan Baran ve yönetim kurulu üyeleri, yeni projelerle ilgili de fikir alışverişinde bulundu.

 

AZERBAYCAN BAYRAĞI HEDİYE EDİLDİ

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilcisi ve Vision Tv Türkiye İrtibat Bürosu Temsilcisi Cafer Dal, Halkla İlişkiler Birim Başkanı Vural Güç, Kurumlar ve Teşkilat Koordinasyon Birim Başkanı Taner Sarısayır ve Körfez Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı ve Körfez Belediyesi Eski Meclis Üyesi Turgut Caferoğlu’nu makamında ağırladı. Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilcisi Cafer Dal Belediye Başkanı İsmail Baran’a Karabağ ile ilgili kitaplar ve Azerbaycan bayrağı hediye etti.

 

DAL: YAPTIĞIMIZ PROJELER GELECEK NESİLLERE ÖRNEK OLACAK

Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilcisi Cafer Dal, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Dal “Bizler tek milletiz, iki ülke arasında kuvvetli bir bağ var. Bu bağları daha güçlendirmek adına bu tür ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız ziyaretlerde ülkemiz ve Karabağ sorunu hakkında siz dostlarımızla fikir alışverişi yapıyoruz. Sizlere bu sıcak karşılamanızdan dolayı teşekkür ediyorum. İki kardeş ülke olarak birçok faaliyet içerisinde bulunduk. Bizden sonraki nesillere güzel örnekler bırakmak adına birlik ve beraberliğimizin daimliği için Belediyeniz ile kardeş belediye olarak işbirliği içerisinde olmak ve ismimizin sembolik olarak devam etmesi amacıyla da Körfezin uygun bir yerinde bir cadde ve park ismi talep ediyoruz. Bu isteğimiz kendi aramızda yaptığımız toplantılarla alınmış bir karar olup siz değerli dostlarımıza sunuyoruz” dedi. Dal’lın yaptığı bu talep resmi bir dilekçe ile Belediye Başkan’ı İsmail Baran’a sunuldu. Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilcisi Cafer Dal’lın kendilerinden talep ettikleri kardeş belediye ve cadde ismini en uygun bir zamanda hayata geçirmek için görüşmelerin gerçekleştirileceğini belirten Başkan Baran, “İki kardeş ülke olarak böyle güzel işbirliklerin olması ve devam etmesi bizleri onurlandırır” dedi.

 

BAŞKAN BARAN, KARABAĞ SORUNU HEPİMİZİN SORUNUDUR

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Azerbaycan’da yaşanan Karabağ sorunuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve “İki Devlet Tek Millet” çağrısı yaparak Azerbaycan ve Karabağ’ın her zaman yanında olduklarını belirtti. Belediye Başkanı İsmail Baran yaptığı açıklamada, “Karabağ sorunu hepimizin sorunudur. Türk milletleri tarih boyunca dünyaya barışı yaymaya çalışmıştır. Bu sebeple birçok sıkıntı yaşanmıştır. Hocalı katliamında yapılan zulümleri unutmadığımız gibi yaşanan olayları hiçbir zaman unutmayacağız.”dedi.

 

Türkiye ile Azerbaycan toplulukları arasında muazzam bir sevgi bağı olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Baran “Türkiye Azerbaycan dostluğu bizim için her zaman öncelikli olmuştur. STK temsilcileri olarak ülkemize gelerek bu sevgiyi, dostluğu pekiştirecek ziyaretleriniz çok önemlidir. Türk dünyasının güzelliklerini, birlik ve dayanışmasın yaşatma adın kurulan teşkilatın hayırlı olmasını diliyorum. Kurucusunu, yönetim kurulunu ve üyelerini tebrik ediyorum. Yaptığınız bu nazik ziyaretten dolayı siz dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

07 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR