KASİAD üyeleri, Nijerya ile ticari ilişki kurdu

KASİAD, kurmuş olduğu üye destek birimiyle üyelerinin e-ticaret alanında ön planda olması, devlet desteklerinden en iyi şekilde istifade etmesi ve dış...

BÜYÜT

KASİAD, kurmuş olduğu üye destek birimiyle üyelerinin e-ticaret alanında ön planda olması, devlet desteklerinden en iyi şekilde istifade etmesi ve dış pazar ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. Bu faaliyetlerin sonuncusu ise Nijerya ile gerçekleştirdi.

Yaptığı tüm faaliyetlerle üyelerin pazar payını arttırmayı amaç edenin Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), bu alandaki çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Kurduğu üye destek birimi ile üyelerinin özellikle dış Pazar ilişkilerinin geliştirilmesi noktasında yardımcı olan KASİAD, Nijerya ile kurduğu ticari ilişkiyle bunu gerçekleştirmeye çalıştı.

İLK GÖRÜŞME OLUMLU
TUSKON’un İstanbul’da düzenlemiş olduğu Nijerya formuna katılan KASİAD, burada kurduğu ilişkiler bağlamında Nijeryalı bir iş kadınını Kocaeli’ne davet etti. Bu davetin karşılığını alan KASİAD, farklı sektörlerden oluşan üyelerini ağırlanan iş kadını ile buluşturdu ve ticari ilişkiler bağlamında görüşmelerini sağladı. Olumlu geçen görüşme, haziran ayında yapılması düşünülen toplu görüşmelerin ön hazırlığı olarak görüldüğü bildirildi.

“ARTIK TÜRKİYE VAR”
Görüşmeler sonrası açıklama yapan Nijeryalı yetkili Inyang Adode görüşmelerin çok ılımlı ve başarılı geçtiğini bildirdi. Haziran ayında 30 kişilik bir heyetle Kocaeli’ne gelmeyi planladığını söyleyen Adode, Nijerya hükümetinin Çin mallarının ülkeye girişini durduğundan dolayı piyasada büyük bir açık olduğunu, bu açığı da dolduracak ülkeler arandığını ve bu ülkelerin başında da Türkiye geçtiğini bildirdi. Adode, Türk yatırımcılarında bu pazarı gördüğünü ve ona göre hamleleri olduğunu dile getirdi. Adode sözlerine şu şekilde devam etti: “ 5 yıl önce Nijerya’da Çin vardı ama artık Türkiye var. TUSKON Türkiye’yi çok güzel temsil ediyor.” Görüşmeler sonrasında Inyang Adode görüştüğü firmalarla haziran ayında Nijerya’dan getireceği iş adamlarıyla tekrar görüşme kararı aldı.

11 Mart 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR