Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen’e verdi veriştirdi

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube yöneticisi Feyzullah Divli, Eğitim Bir-Sen’i kast ederek, “Hükümetin de yetki için sıkıştırmasıyla malûm güruh iyice şira...

BÜYÜT

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube yöneticisi Feyzullah Divli, Eğitim Bir-Sen’i kast ederek, “Hükümetin de yetki için sıkıştırmasıyla malûm güruh iyice şirazeden çıkmıştır” dedi.

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Basın ve Dış İlişkiler Sekreteri Feyzullah Divli, dün zehir zemberek bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında isim vermeden Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen’e yüklenen Divli, Eğitim Bir-Sen yöneticilerini sendikal rekabet adına etik olmayan davranışlarda bulunmakla itham etti. Divli’nin sendika binasında yaptığı basın açıklamasında Başkan Vekili Yaşar Şanlı ve şube yönetimi de hazır bulundu. Divli şunları kaydetti: “Sendikal yelpazenin geniş olmasını hep bir zenginlik olarak gördük. Ve sendikal rekabetten hiç şikâyetçi olmadık. Zira biz sendikacılığı yalnız ve ancak sendikacılık olarak yapmaya çalıştık.

İFTİRA VE YALAN
İl genelinde açık ara ‘yetkili sendika’ olmamız da eğitim camiasının yaptığımız işin doğru olduğunun bir göstergesidir. Fakat bu dönem itibariyle artık sabrımız taşmak üzeredir. Sendikal eylemde tüyme vaziyetinde olan, girdiği promosyonlardaki anormal teklifleriyle kendi mensuplarını bile çileden çıkaran, eğitim camiasını rencide eden amirlerin uygulamalarına ‘gık’ bile diyemeyen ve hatta sendikacılık adına öğretmen odalarına bile giremeyen bir yapı her sene olduğu gibi Mayıs Mutabakatları öncesi yalan, iftira, tehdit, baskı ne varsa yapmaya yeminli.

TABELALARINI PARLATSINLAR
Bu sene anladığımız kadarıyla hükümetin de yetki için sıkıştırmasıyla malûm güruh iyice şirazeden çıkmıştır. Türk Eğitim-Sen’in sendikacılıkta açığını bulamayan zavallılar bir siyasi partinin liderinin bir cemaat önderine yönelik ifadelerini bile bize yamamaya çalışmaktadır. Onlar sendikalarını taşıdıkları parti binasında utançtan yazıları bile dökülen tabelalarını parlatsınlar. Körün çifter çifter köfte yemesi gibi herkesi kendi çirkefliklerinde ve siyasi hempalıklarında zannetmesinler. Her kuruluşun yöneticisi ve muhatabı bellidir. Anlayamayacak derecede kalın kafalara diyoruz ki biz sendikayız. Ve biz kapsama alanı Türkcell’den sonra en zengin kuruluşuz.

SENDİKAL ANLAYIŞ
Bizim dini teşekküllere, meslek kuruluşlarına ya da sivil toplum örgütlerine karşı olmamız mümkün değildir. Biz yalnızca eğitim alanındaki yanlış uygulamalara ve bizi de etkileyecek kötü yönetimlere karşı çıkarız. Yoksa bizim sosyal demokrattan muhafazakâra, liberalden milliyetçiye, cemaat/tarikat mensubundan Rotaryana, doğuludan batılıya her meşrepten, her mezhepten ve her kanaatten insanla birlikteliğimiz var. Zaten bizim sendikacılıktaki dik duruşumuzun ve kararlı mücadelemizin sırrı da budur.

SUÇ DUYURUSU
Yine bir siyasi partinin listesinde bulunan bir askerîn yargılanma sürecini bile bize yamamaya çalışan bu müfteri korosundan hem öbür dünyada hem de bu dünyada hesap soracağız. Birebir kumpasa aldıkları eğitimcilere “Bunlara üye olmayın, bunlar da Ergenekoncu” diyenleri tek tek tespit edip suç duyurularında bulunacağız. Atılan her iftiranın davalarla maddi - manevi tazminini isteyeceğiz. Bu zamana kadar Bakanlıkla iletişim dilimiz olan mahkemelere biraz daha ihtiyaç duyacağız herhalde.”

AVUKAT SAYISI ARTTI
Divri son olarak, sözleşmeli avukat sayısını 2’ye çıkardıklarını belirterek, “5 yıldır kahrımızı çeken Türkiye’deki en iyi idari dava uzmanlarından Avukat Resul Elmas’ın tecrübesine genç ve dinamik Avukat Fahriye Yiğit hanımefendiyi de ekledik. Her ikisine de buradan teşekkür ediyoruz. Kocaeli Barosu’ndan olan iki avukatımızla ilgili iletişim bilgileri en kısa zamanda tüm üyelerimize ulaştırılacaktır. İyiler her zaman kazanır. Yeter ki sen hep dosdoğru ol” dedi.

20 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR