Ordu itfaiyesi eğitimden geçti

  Türkiye Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen eğitimler sürüyor. 41’incisi tamamlanan eğitimlerin sertifika töreni I...

BÜYÜT

 

Türkiye Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen eğitimler sürüyor. 41’incisi tamamlanan eğitimlerin sertifika töreni Imperial Park Otel’de gerçekleştirildi. Eğitime yeni Büyükşehir statüsü kazanan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personelinden 25 itfaiyecinin katıldığı eğitimlerde, teorik ve uygulamalı olarak yangınla mücadele teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda ilerleme ve hareket tarzı, trafik kazalarında kurtarma, yüksek açı kurtarma, flashover eğitimi, şehirsel arama ve kurtarma, kuyulardan ve dar alanlardan kurtarma ve tehlikeli maddelere müdahale gibi birçok konuda mesleki bilgiler aktarıldı.

 

10 BİNİN ÜZERİNDE ÇIKIŞ

Sertifika törenine Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin, İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz, İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürü Kadir Köktürk, İtfaiye Dairesi Başkanlığı AFKOM Şube Müdür Ömer İslamoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürü Yusuf Çınkıl ve itfaiye erleri katıldı. Programda konuşan Doğan Kara, Kocaeli itfaiyesinin yılda 10 binin üzerinde çıkış yaptığını ifade etti.

 

1154 İTFAİYECİYE EĞİTİM

Ordulu İtfaiyeciler, aldıkları eğitimde her türlü yapı ve bina denetiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili teorik ve uygulamalı bilgiler aldılar. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM tarafından verilen ve 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen eğitimlerde yurtdışından toplam 10 ülke ve yurtiçinden 290 belediyeden toplam 1154 itfaiyeciye eğitimler verildi.

29 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR