CHP’li Kaplan sözünü unutmadı

12 Haziran genel seçimlerinden önce vatandaşlara, ‘sizin sesiniz olarak sorunlarınızın takipçisi olacağım’ sözünü veren CHP Kocaeli Milletvekili Mehme...

BÜYÜT

12 Haziran genel seçimlerinden önce vatandaşlara, ‘sizin sesiniz olarak sorunlarınızın takipçisi olacağım’ sözünü veren CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze’nin çeşitli mahallerindeki ziyaret ve toplantılarını sürdürüyor.
 
Hafta sonunu Gebze Beylikbağı semtine ayıran CHP Kocaeli Milletvekili M.Hilal Kaplan, Ulus, Yavuz Selim, Mimar Sinan, Hürriyet ve Emek Mahalleleri’nde çeşitli dernek, sivil toplum kuruluşu, kahvehane ve evleri ziyaret ederek vatandaşlarla birebir görüşerek sorunlarını dinledi ve bu sorunların takibini yapmak üzere notlar aldı. Kaplan, ayrıca Beylikbağı’nda Giresun Espiyeliler, Soğukpınarlılar ile Emek Mahallesi’nde Sivas Yolören Köyü derneklerini de ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi. Yapılan toplantı ve görüşmelerde vatandaşların en fazla şikayet ettikleri konuların başında okul eksikliği, ulaşım zorluğu ve sağlık alanındaki yetersizlikler ön plana çıktı.
 
SIKINTILAR DİLE GETİLİRDİ
Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallelerinde tapu ve imar sorunları, Hürriyet Mahallesi’nde hiç ilköğretim okulu bulunmaması, Beylikbağı bölgesinde toplu taşıma konusundaki sıkıntı ön plandaydı. Özellikle Beylikbağı bölgesinden Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ne gitmek isteyen vatandaşların iki araç değiştirmek zorunda kalması ve yüksek ücretle ulaşım sağlaması en önemli şikayet konularının başındaydı.  Emek Mahallesi ve Ulus Mahallesi’ndeki vatandaşlar okul ve sağlık ocağı eksikliğinin yanı sıra genel politikada kıdem tazminatı, işsizlik ve işçi hakları üzerinde durdular.

26 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR