Su tasarrufuna dikkat!

  Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürü İlhan Bayram, İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ile ilçede eğitim faaliyeti yürüten çeş...

 

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürü İlhan Bayram, İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ile ilçede eğitim faaliyeti yürüten çeşitli liselerin yöneticilerine yaşanan kuraklık ve alınan önlemler ile su tasarrufunun önemini anlattı. Kocaeli’nin su ihtiyacını karşılamak için her türlü kaynağı devreye alacak çalışmaları yaptıklarını ifade eden Genel Müdür İlhan Bayram, okullarda su tasarrufunun önemine vurgu yaptı.  

 

36 OKUL MÜDÜRÜ KATILDI

 

İSU Genel Müdürlüğü, bölgemizde de etkili olan kuraklık ile ilgili bir dizi önlem aldı. Bir yandan yatırımlarını sürdüren Kurum, bir yandan da alınan önlemler ile ilgili olarak okullarda öğrencilere kurumda ise çeşitli kent konseylerine üye sivil toplum örgütleri yanı sıra okul yöneticilerine bilgi veren programlar düzenliyor. Kocaeli Kent Konseyi Başkanı ve İSU Yönetim Kurulu Üyesi Dr. H.İbrahim Kahraman’ın organizasyonu ile okul yöneticilerine yönelik olarak düzenlenen bilgilendirme toplantılarının sonuncusuna İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ile ilçede faaliyet gösteren Fen, Anadolu, Endüstri, Kız Meslek, Ticaret, İmam Hatip, Mesleki ve Teknik ile Özel Öğretim  gibi liselerin Müdürleri ile öğretmenevi yöneticileri katıldı.

 

TASARRUFA DİKKAT

 

Kurumun toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Genel Müdür İlhan Bayram, bölgede son 50 yılın en şiddetli kuraklığının yaşandığına dikkat çekti. Kurum olarak kuraklığa karşı alınan önlemler hakkında okul yöneticilerine bilgi veren Genel Müdür Bayram, 60 milyon TL’yi bulan ilave yatırımların devreye alınması ile birlikte önümüzdeki yaz aylarında Kocaeli’ de su sıkıntısı yaşatmayacaklarını vurguladı. Tasarrufun önemine de işaret eden İSU Genel Müdürü, su tasarrufu konusunda da gerek sivil toplum örgütlerine ve gerekse su kullanımının yoğun olarak yapıldığı okullarda yöneticilere önemli görevler düştüğünü de kaydetti.  

 

TEKNOLOJİ MERKEZLERİ GEZİLDİ

 

Genel Müdür İlhan Bayram, Kurumun teknoloji üssü olan SCADA Merkezlerini de Okul Müdürlerine gezdirdi. Teknolojik yenilik ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini anlatan Bayram, Kocaelililere çağdaş ve modern hizmet sunduklarının altını çizdi.  

Suyun önemi ile yapılan yatırım ve projelerin yerinde görmenin heyecanını yaşadıklarını dile getiren Okul yöneticileri, yapılan bilgilendirme toplantıları ile verilen bilgilerden dolayı teşekkür etti. Okullarda tasarruflu su kullanımı için tavsiyelerde bulunan okul yöneticileri, su kullanımında daha dikkatli olacaklarını ve okullarında öğrencilere suyun önemi ile tasarruflu kullanımı konusunda aldıkları bilgileri aktaracaklarını dile getirdiler. Okul Müdürleri, kurumda yapılan ikramın ardından ayrıldılar.

11 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR