Kartepe’de projeler çalıştayda konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ile Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Üniversite ve Yerel Yönetimler Çalıştayı’ geçtiğimiz günlerde Kartepe Atçılı...

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ile Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Üniversite ve Yerel Yönetimler Çalıştayı’ geçtiğimiz günlerde Kartepe Atçılık Meslek Yüksek Okulu’nda yapıldı. İki kurum arasındaki projeleri geliştirmek amacıyla yapılan çalıştaya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, bölge okul müdürleri, akademisyenler, belediye temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

 

TOPLANTILAR YAPILDI

Çalıştayın açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Küçük, “Üniversiteler kendi bulundukları şehrin kalkınmasında etkin rol üstlenir. Mayıs 2015’te düzenlediğimiz ‘Üniversite ve Yerel Yönetimler Çalıştayı’ kapsamında Kartepe bölgesini model olarak ele aldık. Çalıştay doğrultusunda Kartepe’de imkanların verimli şekilde değerlendirilmesi, bölgenin kalkınması ve gelişmesi için yapılabilecek projelerin ortaya konması amacıyla iki kez de toplantı yaptık. Üniversite olarak somut olabilecek bazı proje başlıklarını belirledik” dedi.

 

MUHTARLARIN ÖNEMİ BÜYÜK

Üniversitenin yerel bölgelere yönelik aktif etkinliğini sağlamak amacıyla çalıştayı gerçekleştirdiklerini belirten Kartepe Atçılık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı muhtarların çalıştaya katılmasının önemine vurgu yaptı. Balıkçı, “Sizler, üniversitenin, yerel belediyeler ile yapacağı proje ve uygulamaları halka aktarma noktasında köprü vazifesi göreceksiniz” ifadesinde bulundu. Başkan Yardımcısı Yılmaz ise, turizm, sanayi ve ticaretin bir arada yapılandığı ender bölgelerden biri olan Kartepe için yeni projelerin hayata geçirileceğini dile getirdi.

 

PROJELER ANLATILDI

Kartepeli muhtarlar adına Ertuğrul Gazi Mahallesi Muhtarı Yücel Turak’ın yaptığı konuşmanın ardından Kartepe Belediyesi Ar-Ge Sorumlusu Nurhayat Bozdemir, belediyenin yaptığı ve yapmayı planladığı projeleri anlattı. KOÜ’nün belediye ile yürütülmesi amacıyla bölgeye yönelik belirlenen projeleri ise Arslanbey MYO Müdürü Prof. Dr. Sibel Zor, Köseköy MYO Müdürü Doç. Dr. Erdoğan Tarcan, Kartepe Turizm MYO Müdürü Prof. Dr. Sami Karacan, Nuh Çimento Prof. Dr. Baki Komsuoğlu MYO Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir ve Kartepe Atçılık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı anlattı. Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi arasında yürütülen ‘Atla Terapi’ projesinin yerinde incelendiği çalıştay, öğrencilerin sergilediği halk oyunları gösterisi ile son buldu.

17 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR