Vali Güzeloğlu: Hizmetler konusunda muhtarlar aktif olacak

Gölcük İlçe Koordinasyon toplantısı önceki gün Vali Hasan Basri Güzeloğlu7nun başkanlığında gerçekleşti. Yerel yöneticilerin de katıldığı toplantıda;...

Gölcük İlçe Koordinasyon toplantısı önceki gün Vali Hasan Basri Güzeloğlu7nun başkanlığında gerçekleşti. Yerel yöneticilerin de katıldığı toplantıda; Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de hazır bulundu.

 

PROTOKOL DE KATILDI

Belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantıya katılanlar arasında ayrıca; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, daire müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri yer aldı.

 

GÜZEL BİR BULUŞMA

Çalışmanın faydalı geçeceğine inandığını dile getiren Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Kocaeli, ülkemizin bütün zenginliklerini içinde barındırıyor. Üretim ve imalat sanayinin kalbi durumunda. Gölcük, ülkemizin gelecek hedeflemesine donanması ve sanayi üretimi ile merkezi konumunda katkı sağlıyor. Bu toplantılar ortak irade ile karar alınmasına fayda sağlar. Tek amacımız milletimize hizmet etmektir.  Bu manada muhtarlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Yakında mahalle ziyaretlerimiz başlayacak. Yeni dönemin temel kavramı etkileşim içerisinde yönetişimdir. Bu açıdan yatırımların yaşam ve hizmet kalitesi bizim için çok önemlidir. İnsanlara en iyi hizmet standardını tabandan vereceğiz.

 

TOPLANTILAR DEVAM EDECEK

Önümüzdeki günlerde bir web portalı kuracaklarını da sözlerine ekleyen Güzeloğlu, şöyle konuştu: “Devam eden, planlanan, düşünülen projelere tüm insanlar ulaşabilip bilgi edinebileceksiniz. İlk toplantımızı Gölcük’te yaptık. Diğer ilçelerde de tekrarlayacağız. Muhtarlarımız projelerin takipçisi olacak. Projelerin dış rengine kadar kararı birlikte vereceğiz. Bugünden itibaren valilik emri ile projelerin yapılacağı mahalle muhtarlarımıza bir genelge göndereceğiz” dedi.

 

KAYMAKAM YATIRIMLARI ANLATTI

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ise, ilçenin yapılan 8 yatırımının 42 milyon TL maliyetli olduğunu açıkladı. Yazıcı, “Çiftlik İlköğretim Okulu 2 milyon 816 bin TL, Fen Lisesi pansiyonu 4 milyon 907 bin TL, İmam Hatip Ortaokulu 1 milyon 200 bin TL, 300 kişilik KYK Öğrenci Yurdu 11 milyon 132 bin TL, Gençlik Merkezi 2 milyon 750 bin TL, Gölcük Adalet Sarayı 8 milyon 580 bin TL’ye mal olacak. Önümüzdeki yıl içerisinde bitirmeyi amaçlıyoruz. Sevgi Evleri projesi ise 3 milyon 681 bin TL, 7 milyon 435 bin TL’lik Hisardere Islahı Projesi’dir” dedi.

 

9 YENİ PROJE DAHA

2015 yılında başlayacak olan projeleri de anlatan Yazıcı, şöyle konuştu: “Gölcük Anadolu Lisesi, Gölcük EML, Özel Eğitim Okulu, Kız Meslek Lisesi, Piyalepaşa İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Değirmendere Cengiz Topel İlkokulu, Farabi Anadolu Teknik Meslek Lisesi, SGK Gölcük Şubesi, ilçemize kazandırılacak.”

 

SORUNLARA DA DEĞİNDİ

Toplantıda, Gölcük’ün sorunlarını da gündeme getiren Kaymakam Yazıcı, “Devlet Hastanesi bünyesinde 250 yataklı ek bina için ihale hemen yapılmalı. İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binası, Halıdere belde binasının sağlık ünitesine dönüştürülmesi, Merkez Semt Polikliniği’nin çok amaçlı ihtisasa geçirilmesi, güney otoyolu projesi, D-130 üzerine battı-çıktı, merkez ve Değirmendere’ye çok katlı otopark, eski işyerlerinin ilkokula dönüştürülmesi, Sofular ve Siretiye’de ENH yatırım noksanlıklarının giderilmesi, Nüzhetiye grubu ağaç direklerin betona dönüştürülmesi, Hisareyn grubu ENH traverslerin değişimi acil olarak gündeme gelmelidir. Bundan sonra 2023 hedefleri için Gölcük’ü daha iyi noktalarda göreceksiniz.” dedi.

 

ELLİBEŞ PROJELERİ ANLATTI

Yazıcı’nın ardından konuşan Vali Güzeloğlu, 2015 Kocaeli’nde ağaç direğin kabul edilemeyeceğini belirterek, “SEDAŞ’ı takip ediyoruz” dedi. Koordinasyon toplantısında bir sunum yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de, projelerden bahsetti. Yapılan 150 araçlık otoparkın ilçe için önemli olduğunu belirten Ellibeş, “İki ayrı otopark projemiz daha var. Önümüzdeki süreçte bu otopark alanlarının da çalışmalarını yapacağız. Diğer bir yandan kentsel dönüşüm alanlarını belirledik. Bakanlığımızla protokol imzaladık ve yetkiyi aldık. Kentsel dönüşümü tamamlayarak depremin izlerini tamamen ortadan kaldıracağız” diye konuştu. Öte yandan toplantıda Gölcük Belediyesi’ne ait olan bir binanın fizik tedavi ve rehabilitasyon yapılmak üzere kamu hastanelerine devriyle alakalı protokol imzalandı. Muharrem İBRAHİMOĞLU

22 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR