Evlilik okulu ilgi görüyor

Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Nikah Memurluğu yanında faaliyette olan okula Şubat ayı içinde 41 çiftin başvurup eğitimin sonunda sertifika aldıklar...

BÜYÜT

Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Nikah Memurluğu yanında faaliyette olan okula Şubat ayı içinde 41 çiftin başvurup eğitimin sonunda sertifika aldıkları öğrenildi.

 

ÖRNEK PROJE

Evlilik Okulu’nun temel amacının genel olarak ailenin milli, manevi ve toplumsal önemini yeni evlenecek ya da yeni evlenmiş çiftlere anlatıp gelecekte doğabilecek sorunlara engel olma, evlilikte iletişim konusunda bilinci artırma, aile yönetimi ve eş uyumu konusunda bilgilendirmek olduğunu söyleyen yetkililer “Kocaeli’nde ilk olan evlilik okuluna sadece İzmit’ten değil diğer ilçelerden de gelenler oluyor. Okulda, evlilikte iletişim, aile ve sağlık, aile hukuku konularında uzman kişilerce eğitim veriliyor. Evlilik öncesi eğitim programı ile evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanımasına, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmelerine, etkili iletişim kurma yolları ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini bilmelerine yardımcı olunuyor” dediler.

 

DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Evlilik okuluna Derince’den gelerek katılan İbrahim- Hanife Babacan çifti verilen eğitimden son derece memnun kaldıklarını söyledi. İbrahim Babacan bir torunları olduğunu eşine sürpriz yapmak için okula kayıt yaptırdıklarını belirterek “Okula sadece evlenecek gençlerin değil evlilerin de  katılabileceğini öğrenince  gelmeye karar verdik. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a böyle bir okulu faaliyete geçirdiği için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

06 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR