Bilim Merkezi'nde atölyelere yoğun ilgi

Kocaeli Bilim Merkezi, okulların tatile girmesiyle birlikte ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği atölyelerde eğitim devam ediyor....

BÜYÜT

Kocaeli Bilim Merkezi, okulların tatile girmesiyle birlikte ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği atölyelerde eğitim devam ediyor. Ramazan ayında “Müslüman Bilginleri Keşfedin” sloganıyla düzenlenen atölyelerde İslam dünyasında önemli keşifleri olan 8 bilim adamının keşiflerinin anlatıldığı atölyelere yaklaşık 650 kişi katıldı. Yoğun ilgi gören atölyelere bir birinden ilginç ve eğiticileri eklenecek.

                                                                                                        

HAFTANIN 6 GÜNÜ ATÖLYE VAR

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi’nde yoğun ilgi gören atölyeler devam ediyor. Haftanın altı günü olacak ve ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik atölyelere katılmak için Bilim Merkezi’nin 325 75 59 nolu telefonundan randevu alınmalı.

 

12 ATÖLYE VAR

Renkli Parçalar Atölyesi: Mühendislik ve Mimari çalışma temeline dayanan knex eğitim setleriyle çocuklar araba ve mimari tasarımlar yapacaklar. Küçük Kahramanlar Atölyesi:  Böcek koleksiyonu incelenerek böceklerin vücut yapısı öğrenilecek ve böceklerin dünyasını keşfedilecek. Elektro Böcek Atölyesi: Tüylü tel çubuk, led ışık ve pille çocuklar hem elektriği öğrenecek hem de ufak ışıklı böcek modeli yapacaklar. Gök Bilimi Atölyesi: Öğrenciler,  oyun hamurlarıyla güneş sistemimizi kurarak şekillerini ve yapısını öğrenecekler. Basketçi Robot: Katılımcılar lego parçaları, sensörler ve motorlarla belli bir noktadan sürekli basket atan bir robot tasarlayacaklar. Hedefi Vur Robotu: Çocuklar lego parçaları, sensörler ve motorlarla yapılan robotla belirlenen hedefi vurmaya çalışılacalar.

 

KENDİ SABUNUNUZU YAPABİLİRSİNİZ

Sabun Atölyesi: Öğrenciler sabunun nasıl yapıldığını öğrenecek ve uygulamalı olarak kendi sabununu yapacaklar. Karıştır - Değiştir: Çocuklar kimyasal maddeleri karıştırarak değişimleri gözlemleyecekler. Flip - Flop Işık Atölyesi: Elektronik devre elemanları ile devre kurularak sırayla yanan ışık devresi yapılacak. Kemik Atölyesi: Vücudumuzdaki kemik yapısı anlatılarak kemik sistemimizin modellemesi yapılacak. Kan Hücreleri: Kan hücrelerinin modellemesi ve kan grupları nasıl belirlendiği gösterilecek. Yaşamımızdaki Elektrik: Çocuklar elektrik devrelerini kuracak evlerde kullandığımız elektriği daha iyi anlayacaklar.

02 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR