Sadık Hoca, Mimar Sinan’ı değiştirdi

2010 yılında Mimar Sinan Lisesi’ne atanan okul müdürü Sadık Akar, 3 yılı aşkın bir süre bu okulun yöneticiliğini yaptı. Kendine has yönetim anlayışıy...

2010 yılında Mimar Sinan Lisesi’ne atanan okul müdürü Sadık Akar, 3 yılı aşkın bir süre bu okulun yöneticiliğini yaptı. Kendine has yönetim anlayışıyla okulun cehresini ve çevresini değiştiren Akar, Kocaeli Gazetesi’nin Doruktakiler 2014 organizasyonunda da “Yılın Eğitimcisi” ödülüne layık bulundu.

 

AİDİYET DUYGUSU

Mimar Sinan Lisesi, şehir merkezinde bulunan bir eğitim kurumu. Kentim en önemli okullarından biri. Ancak birkaç yıl öncesine kadar öğrenciler bu okulda eğitim görmekten çok memnun değildi. Öğrencilerin aidiyet duygusu yoktu. Eski okul binasında öğrencilerin eğitim görmek istememesi sonrasında aidiyet duygusunu geliştirmek için çabalayan okul müdürü Sadık Akar, binayı neredeyse baştan aşağı yeniledi.

 

NEVZAT DOĞAN’IN KATKISI

Fiziki şartları değiştirilen okuldaki tüm çalışmalara veliler de büyük katkı sundu. Özel okul gibi tefriş edilen bina içinde tüm klasik sıralar yeni ve modern bağımsız sıra ve sandalyelerle değiştirildi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile İzmit Belediyesi’nin destekleri ile farklı bir okul haline getirilen Mimar Sinan Lisesi, kentin en önem eğitim kurumları arasına girdi.

 

FATİH PROJESİ

Okul müdürü Sadık Akar’ın katkılarıyla yepyeni bir görünüme kavuşan Mimar Sinan Lisesi’ne en büyük desteği verenler arasında İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, bulunuyor. 2010 yılında Türkiye genelinde başlatılan FATİH projesinin başlatıldığı 52 okuldan biri olan Mimar Sinan Lisesi, böylelikle teknolojik alt yapısını da geliştirmiş oldu. Öğretmenlerin şevkle çalışması için geliştirilen sosyal aktiviteler sonrası başarı düzeyi de yükseltildi.

 

1967 YILINDA YAPILDI

Temizliğe çok önem veren okul müdürü Akar, binanın tüm tuvaletlerini yeniledi ve bütün ortak kullanım alanları elden geçirildi. Lisede sadece fiziksel konular değil, okulun disiplini ve başarısı da fiziki şartları gibi düzeldi. 1967 yılında yapılan ve genel lise olarak hizmet veren okul, 2012 yılında Anadolu Lisesi haline geldi. Mimar Sinan Lisesi’nin başarılı müdürü Sadık Akar, şu sıralar Körfez Yarımca’da bulunan Atatürk Lisesi Müdürlüğü’nü yapıyor.

01 Şubat 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ruknettin - Başarılarından dolayı Sadık AKAR'ı tebrik ediyorum.Başarıları daim olsun inşallah.

Yanıtla . 0Beğen 01 Şubat 10:00
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR