Antalya'nın hesabı soruldu: Maşallah bronzlaşmışlar

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı dün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde bulunan Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi....

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı dün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde bulunan Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın başkanlığında toplanan mecliste 113 madde görüşüldü.  Meclis toplantısına CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç ile birlikte katılım gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu il dışında olduğu için toplantıya katılamadı.

 

AYAZ MECLİS ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Eksilen Encümen üyeliğine yeni üye seçimi gerçekleştirildi. Geçtiğimiz günlerde AKP İzmit İlçe Başkanlığı görevine gelen Hasan Ayaz İzmit Belediye Meclis üyeliğinden istifa ettikten sonra bugün de Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliğinden istifa etti. Ayaz’ın yerine CHP’li Ercan Umutlu meclis üyesi oldu.

 

15 TEMMUZ VE DARBELER SEMPOZYUMU

Zekeriya Özak 26-28  Ekim tarihleri arasında yapılacak  olan uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu hakkında bilgiler verdi. Özak darbelerden toplumun bilinçlendiğini belirterek, “Her şeye rağmen zırh delici mermilerin önünde durduk. 15 Temmuz’da 250 şehit verdik. Darbe girişimi başarısızlığa uğradı. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir sözünü yere koymadık millet olarak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  olarak ev sahipliği yapacağımı sempozyuma  180 akademisyen katılacak.  Sempozyum 3 gün sürecek. Buradan çıkan sonuçlar dünyaya ve bize gösterecek. Sempozyumda çok fazla oturum var. Bütün meclis üyelerimizi, halkımızı davet ediyorum” dedi.

img_7426.jpg

CHP’LİLER ANTALYA’NIN HESABINI SORDU

CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir verdiği soru önergesinde geçtiğimiz günlerde Antalya’da yapılan Başkanlar Kurulu hakkında, “Yapılan bu seyahat ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından ne kadar ödeme yapılmıştır? Toplam kaç kişi katılım sağlamıştır? Bu seyahate Kocaeli Büyükşehirden  ve ilçe belediye başkanlarından kimler katılmıştır? Katılım sağlayanların hepsi amatör spor kulübü başkanı mıdır? Bu seyahat için ilimizde birçok otel varken niçin Antalya’nın en lüks oteli tercih edilmiştir? Bu seyahat sonucunda amatör spor kulüpleri hangi branşta başarı yakalamıştır? Ve bu ciddi bir israf değil midir?” ifadelerini kullandı.

img_7405.jpg

MALİYET KAZANIMIN YANINDA ÖNEMSİZDİR

Taşdemir’in soru önergesine yanıt veren Özak , “2 binden fazla amatör spor kulübü var. Biz bu kulüpleri destekliyoruz. Bunları başkanımız göreve geldiğinden beri yardımlarla destekliyoruz. Bu federasyon başkanlar kurulu toplantılarına ilçe belediye başkanlarımız da katıldı. Çünkü eksikler nelerdir? Bunların konuşulduğu Türkiye çapında bir etkinliktir. Bu tip çalışmaları farklı illerde yapıyorlar. Genelde futbol takımları farklı şehirlerde kamp yaparlar motivasyon için. Dolayısıyla bu çalıştayın il dışında yapılmasının son derece faydası olduğu düşünüldüğü için belediyemiz tarafından desteklendi bu etkinlik.  Ücretsiz spor okullarımız var. Birçok ilçemizde spor salonları yapıyoruz. Okullara 300 civarında çok amaçlı basket ve voleybol sahası yaptık. Sporun desteklenmesini biz faydalı görüyoruz. Bu çalışmanın maliyeti kazanımların yanında önemsizdir” dedi.

 

MAŞALLAH BRONZLAŞMIŞLAR

Özak’ın ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Taşdemir, “Maşallah bronzlaşmış gelmişler. Antalya’ya kadar gidilmesi, 800-900 TL günlük ücretler. Buraya amatör spor kulüplerinin başkanları mı gitmiştir. Çoğu kulüp başkanı da değil bu arkadaşların. Bu israf değil midir? “diye konuştu. Taşdemir’e yanıt veren Özak, “İsraf değildir. Önemli bir sosyal kazanımı vardır. Rakamlar o kadar yüksek değil. Sezon sonu olduğu için rakamlar anlatıldığı kadar değildir” diye konuştu. Özak’ın ardından bir kez daha söz alan Taşdemir, “Bir tek İsmail Baran bronzlaşmamış o da gitmemiş zaten” dedi.

img_7412.jpg

HALKEVİ BİNASI ACİL RESTORE EDİLMELİ

CHP Meclis üyesi Orhan Tanış da Halkevi binasının durumunu gündeme getirerek, “Halkevi binasının acil onarım ve restorasyona alınması teknik bir gereklilik arz etmektedir. Ancak bu konuda hiçbir adım atılmamıştır. Binanın onarım ve restorasyonu konusunda herhangi bir projeniz var mı? Varsa ne zaman başlayacak?” şeklinde konuştu.

 

HALKEVİ İÇİN PROJE HAZIR

Tanış’ın soru önergesine yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Halkevi binası gerçekten  kentimize büyük hizmetleri olmuş bir binadır. Ben okul yıllarında halkevi kütüphanesinde uzun zaman geçirmiş birisiyim. Güzel bir mimarisi var. Kentin sahip çıkması gereken bir değer. Kocaeli valiliği projesini hazırladı. Burası Kocaeli Valiliğinin bünyesinde. Anıtlar yüksek kurula sunuldu proje. Süreç devam ediyor. Bu süreç tamamlandığında restore çalışmaları başlayacak” dedi. Selin BECER

12 Ekim 2017 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR