Aygün: MHP, ne eğere geldi, ne semere

AKP İzmit İlçe Başkanlığı’nın 31’inci genişletilmiş danışma meclisi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma meclisine İl Başkanı Şemsettin Cey...

AKP İzmit İlçe Başkanlığı’nın 31’inci genişletilmiş danışma meclisi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma meclisine İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemalettin Kaflı, Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve partililer katıldı.

 

KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ

Danışmanın başında terör olaylarını kınayan ve şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen ilçe başkanı Ali Korkmaz, 1 Kasım’da milletin yeniden şahlanacağını ifade etti. Başbakan Davutoğlu’nun 7 Haziran seçimleri sonrasında koalisyon için her türlü çabayı gösterdiğini kaydeden Korkmaz, “Fakat muhalefet ülkenin önünü tıkadı. Önümüzde seçim var. Daha çok çalışmalıyız. 7 Haziran seçimleri bizim için önemli tecrübe olmuştur. Yıllardır düşman olanlar bir araya geldiler. Hedefleri AK Parti’yi iktidardan indirmektir” dedi.

 

“4 TANE DİREĞE SARILDILAR”

Konuşmasına yine şehitleri anarak başlayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise, Türkiye’nin zor bir coğrafyada yer aldığını söyledi. Birilerinin dünyadan İslam’ın kaldırılmasına hizmet ettiğini dile getiren Doğan, “AK Parti belediyeciliği ile milletimiz hizmete alıştı. Fakat daha fazlasını yapmalıyız. Örnek bir belediyecilik yapıyoruz. Bu kentte 15 yıl hiçbir şey yapmadılar. Üçyol’daki projeye çamur atmaya çalışıyorlar. Maaşları ödeyemezken bugün 4 tane direğe sarılıyorlar. Daha düne kadar Mehmet Ali Paşa’nın yerini bile bilmiyorlardı. AK Parti’ye en büyük desteği Kocaeli teşkilatları verecek” dedi.

 

MHP HERŞEYE KARŞI

1 Kasım seçimlerine hazır olduklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, muhalefete yönelik eleştirilerde bulundu. Karaosmanoğlu, “Sorumluluk almadılar. MHP tavrı bellidir. Çarşı her şeye karşı. CHP, Cumhurbaşkanı sahneden çekilecek diyor. Önce sorumluluk almayı bil. İkiyüzlüler terör eli ile bu milleti birbirine düşürmeye çalışıyor” şeklinde karşılığını verdi.

 

TERÖR PARTİSİ HDP

7 Haziran seçimlerinin herkesin rengini ortaya çıkardığını dile getiren AKP Milletvekili Zeki Aygün de, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Bize demokrasi dersi verenlerin ne halde olduklarını görüyoruz. Ateisti, teröristi hepsi bize karşı birleşti. 7 Haziran’da eksiklerimizi gördük. MHP’nin başındaki ne eğere geliyor, ne de semere geliyor. 1 Kasım öncesinde herkes kırgınlıkları bir tarafa bırakarak yeniden kucaklaşalım.”

 

CHP VE MHP SORUMLUDUR

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise, 7 Haziran seçimlerinden kendilerine bir sonuç çıkardıklarını dile getirdi. Koalisyon görüşmelerinde kendilerinin sorumluluk aldığını belirten Ceyhan, “Bizim bu yaklaşımımıza karşın CHP ve MHP sorumluluktan kaçtı. Seçim hükümetinde HDP’den 3 kişinin yer almasına ‘risktir’ diyemediler. Sadece AK Parti’ye tavır sergiliyorlar. HDP’nin kabineye girmesinin sorumlusu CHP ve MHP’dir” dedi.

 

LAFTA MİLLİYETÇİLİK

8 şehit haberi geldiğinde CHP’li Haluk Koç’un ‘Sorumlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır’ dediğini hatırlatan Ceyhan, şöyle konuştu: “Fakat aynı CHP, adliyede savcımız şehit edilirken onlara terörist diyemedi. PKK barajları bastı, araçları yaktılar terörist demediler. Onların siyaseti 80’li yıllardan kalma. Lafta milliyetçilik olmaz sorumluluk almak gerekiyor. 1 Kasım’a kadar sorumluluk almayan CHP ve MHP’yi, terörün siyasi partisi HDP’yi herkese anlatacağız. Yeniden tek başına iktidar olacağız" Serkan BORLAK

25 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR