Murat Başak: "Hereke camiası haklarını bana helal etsin!"

    Kocaelispor'un kadrosuna son olarak kattığı tecrübeli stoper Murat Başak, Yeşil Siyahlıların Yozgat kampı hareketi öncesi açıklamalarda bulundu. M...

BÜYÜT

 

 

Kocaelispor'un kadrosuna son olarak kattığı tecrübeli stoper Murat Başak, Yeşil Siyahlıların Yozgat kampı hareketi öncesi açıklamalarda bulundu. Murat "Hereke Yıldız'ın çok haklı olduğu taraflar var. Ancak benim de haklı olduğum noktalar var. Yusuf Hoca'mdan, Çetin ağabeyimden, Hakan arkadaşımdan ve diğer takım arkadaşlarımdan bana haklarını helal etmelerini istiyorum. Benden yana helal olsun" dedi.

 

ELİMDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIM

Kocaelispor'a transferi sonrası gündemin ilk sırasına yerleşen tecrübeli stoper Murat Başak sorularımızı yanıtladı. Murat Soner sözlerine Kocaelispor'da forma giymenin onurlu bir görev olduğunu belirterek başladı ve şu şekilde konuştu: "Kocaeli bölgesinde futbol oynamak isteyen, ancak Kocaelispor forması giymek istemeyecek futbolcu çok nadirdir. Ben de yıllardır bu kentte futbol oynadım. Kocaelispor'da oynama şansı yakaladım. Burada güzel bir oluşum var. Yönetim ve teknik ekip olarak çok güzel şeyler oluyor. Kocaelispor'un hedefi, şu an ne kadar alt liglerde olsa da tabii ki şampiyonluk olmalıdır. Ben de nasip olur ve bu takımda forma giyersem tabii ki gurur duyacağım ve takımım için elimden gelenin fazlasını yapacağım".

 

HEREKE'NİN RIZASININ ALINMASINI İSTEDİM

Hakan, Hereke Yıldız ile anlaşmadan önce Kocaelispor ile temas halinde olduğunu belirtti ve "Hereke ile anlaşmadan önce Kocaelispor ile irtibatımız vardı. Olmamıştı. Sonra Kocaelispor'dan yine teklif geldi. Hereke'deki ağabeylerime de durumu güzel bir dille anlattım. Kocaelispor'daki yöneticilerden de mutlaka ‘Hereke'nin rızasını almalarını’ istedim. Bunu, en azından kendi vicdanımı rahatlatmak için yapmak zorundaydım" dedi.

 

BENİ EN İYİ YUSUF HOCA'M ANLAR

Murat Başak, Hereke Yıldızspor'un deneyimli teknik adamı Yusuf Örengül'ün kendisini en iyi anlayacak olan kişi olduğunu söyledi ve şu şekilde devam etti: "Hereke ekibi kendi açısından çok haklı ama benim de haklı olduğum konular var. Burada uzun uzun belirtmek istemiyorum ancak, beni şu an en iyi anlayacak olan kişi Yusuf Hoca'mdır. O benim neler yaşadığımı çok iyi biliyor. Çetin ağabey de, (Hereke Yıldız Genel Koordinatörü Çetin İnan) takım arkadaşlarım Alpaslan, Hakan Tan da beni biliyor, tanıyor. Onlar beni anlayışla karşılayacaktır. Dediğim gibi çok özel konular var. O yüzden açıklayamıyorum."

 

ALLAH KATINDA VİCDANIM RAHAT

Hakan, BAL'dan takımların Hereke ile anlaştıktan sonra da kendisini istediği belirtti ve "Hereke Yıldızspor ile sözleşme imzaladıktan sonra BAL'dan takımlar beni transfer etmek istedi. İçlerinde bu ilin BAL takımları da vardı. Ancak bunların hiç birini istemedim. Olursa sadece Kocaelispor olur, ancak o da Hereke'nin onayı olur diye düşündüm. Az önce de dedim. Beni Kocaelispor'dan aradıklarında kesinlikle Hereke'deki yöneticilerle görüşme yapmalarını ve onların rızasını almalarını istedim. İlker ağabeye de (İlker Uzel Kocaelispor Kulüp Müdürü) bunu anlattım. ‘Ağabey benim konuşmam doğru olmaz. Sizin görüşmeniz daha sağlıklı olur. Sonra ben de konuşurum’ dedim. Onlar aradıktan sonda ben de Hereke'yi aradım ve rızalarını almak için uğraştım. Ne kadar başarılı oldum bilemiyorum ancak bir nebze de olsa Allah katında vicdanım rahat" diye konuştu.

 

HELALLİK İSTEDİ

Başak son olarak Hereke camiasından helallik istedi ve sözlerini şöyle tamamladı: "İlk önce şunu ifade etmek istiyorum. Hereke Yıldızspor'da gerek Yusuf Hoca'm (Örengül) gerekse de yönetim bazında herkese çok teşekkür ediyorum. Oradaki hiç bir kişiye en ufak bir kırgınlığım yok. Onların kırgınlığı varsa -ki olması da doğaldır- Çetin ağabey, Hakan Tan ve diğer arkadaşlarım haklarını bana helal etsinler. Hereke'ye yürekten başarılar diliyorum. Kocaelispor'da oynamayı çok önceden beri çok istiyordum. İnşallah bu takıma katkı sağlarım. Kocaelispor'da oynamaktan dolayı gurur duyuyorum".

31 Temmuz 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR