Pamuk Ayna 15 Bin Liseliye Işık Oldu

Gebze Belediyesi’nin ilçedeki lise gençliğini bağımlılık yapıcı maddelere karşı bilinçlendirerek korumayı amaçlayan Pamuk Ayna Bağımlılık Yapıcı Madde...

BÜYÜT

Gebze Belediyesi’nin ilçedeki lise gençliğini bağımlılık yapıcı maddelere karşı bilinçlendirerek korumayı amaçlayan Pamuk Ayna Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Seminerleri Osman Hamdi Bey Sahnesi’nde düzenlenen programla sona erdi. 12 gün süren seminerlerin kapanışında gençlere seslenen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Sizlere çok önem veriyoruz. Çünkü sizler ülkemizin ve milletimizin geleceğisiniz. Sizleri çok seviyoruz. Ülkemizi sizlerle birlikte en iyi, en itibarlı yerlerde görmek istiyoruz” dedi.
EN BÜYÜK GENÇLİK PROJESİ
Gebze’deki 26 liseden yaklaşık 15 bin öğrenciye ulaşan proje Gebze’de bugüne kadar gerçekleştirilen en geniş kapsamlı gençlik projeleri arasında yer alıyor. Gebze Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Ercan’ın öncülüğünde yürütülen projeye sanatçılar Haluk Piyes ve Aykut Kuşkaya ile birlikte çok sayıda sinema, tiyatro ve ses sanatçısı da destek verdi.
KÖŞKER’DEN GENÇLERE: RUHUNUZU PARLATIN
Pamuk Ayna seminerleriyle Gebze’de büyük bir gençlik kitlesine ulaşarak, uyuşturucu ve diğer bağımlılıklara karşı mücadelede önemli bir adım attıklarını dile getiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Bu proje gençlere verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Gençlerimiz çok kritik yaşlarda bulunuyor. Hayat pembe dizilerde sunulan hayat gibi değil. Çok acı yönleri de var. Gençlerimizi bekleyen tehlikeler var. Gençlere sesleniyorum. Ruhunuzu parlatın. Ruhunuzu temiz tutun. Ruhunuzu ancak iyi insanlarla arkadaşlık kurarak parlatabilirsiniz. Sizleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak olan iyi arkadaş çevresidir” diye konuştu.
VOLKAN SEVERCAN: HEYECAN VERİCİ BİR PROJE
12 gün süren seminer dizisinin son programına Çocuklar Duymasın dizisinin Zero Erkek Tuna karakterini canlandıran dizi ve tiyatro sanatçısı Volkan Severcan da katılarak gençlere nasihatlarda bulundu. Bu kadar geniş çaplı ve önemli bir projenin parçası olmaktan ve ona destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Volkan Severcan, “Bağımlılık dünyanın en kötü, en fena şeylerinden birisi. Sigara denilen illet de her şeyin başlangıcı. Onun için öncelikle sigaradan uzak durun. Bir kere başladınız mı geri dönüşü zor olur” dedi.
Sanatçı Volkan Severcan ilk defa geldiği Osman Hamdi Bey Sahnesi’ni çok beğendiğini belirterek, “Bu sahne müthiş, burada oynamak istiyorum. Bağımlılıkla mücadeleye tiyatroyla destek vermekten mutluluk duyacağım” diye konuştu.
Atatürk Lisesi öğrencilerinin katıldığı Pamuk Ayna seminerlerinin sonuncusu Gebze Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Ercan ve sanatçı Haluk Piyes’in sunumunun ardından Aykut Kuşkaya’nın gençlere verdiği müzik ziyafetiyle sona erdi.

14 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR