Özer Ay: Önce iyi insan

İlimizde bir döneme damga vuran genç güreşçilerinden, Kırkpınar'da alt boylarda iki şampiyonluğu bulunan ve bir müsabaka esnasında omzu parçalanınca...

İlimizde bir döneme damga vuran genç güreşçilerinden, Kırkpınar'da alt boylarda iki şampiyonluğu bulunan ve bir müsabaka esnasında omzu parçalanınca aktif güreş hayatına son vermek zorunda kalan genç güreş antrenörü Özer Ay sorularımızı yanıtladı.

 

NEDEN KIRKPINAR'DA ŞAMPİYON OLMAYALIM

Ellerinde çok yetenekli bir jenerasyonun bulunduğunu ifade eden Özer Ay şu şekilde konuştu. "İzmit Belediyespor bünyesi altında güreşe hizmet etmeye çalışıyoruz. Kulübümüzde 60 sporcumuz var ve yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen alt boylarda kısa dönemde ses getirdik. Gittiğimiz hiç bir organizasyondan boş dönmedik. Elimizde geleceği çok parlak bir jenerasyon var. Bu ekibin elinden tutmaya devam edersek neden bir kaç yıl içinde Kırkpınar başpehlivanı çıkarmayalım.

 

VATANA, MİLLETE HAYIRLI EVLAT

Tabii ki derece, madalya, kürsü önemli ama asıl olan vatanımıza, milletimize hayırlı evlatlar yetiştirmek. Haftanın 6 günü gerek minder, gerekse de yağlı antrenmanlarımızı sıkı bir şekilde sürdürüyoruz. Önce iyi bir insan ardından da iyi bir sporcu yetiştirme gayretindeyiz. En büyük destekçimiz İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, aynı şekilde Kulüp Başkanımız Erdoğan Şentürk, güreş şube sorumlumuz Muhammed Öztürk Bey'e de katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Erdem ÖVÜÇ

24 Haziran 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR