Yazıcıoğlu anıldı

Merkezi Kocaeli olan ve ilimizde önemli etkinliklere imza atan Yesevi Ocağı Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği, 6 yıl önce helikopter suikastinde hayatın...

BÜYÜT

Merkezi Kocaeli olan ve ilimizde önemli etkinliklere imza atan Yesevi Ocağı Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği, 6 yıl önce helikopter suikastinde hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nu bir takım etkinliklerle andı.

 

Kocaeli genelinde bilboardlarda Muhsin Yazıcıoğlu’na ait “Canım? Dedim. Milletin dediler” sözünün yer aldığı tasarımla kamuoyunun dikkatini çekerken, aynı zamanda yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat yıldönümün de Ankara’da kabri başında düzenlenen programa da katılım sağlandı.

 

Yesevi Ocağı üyeleri ve gençlerli Muhsin Yazıcıoğlu ile Kocaeli’de yol arkadaşlığı yapmış kişileri Dernek binasında bir araya getiren bir program organize ettiler. Programa Abdulkadir Küpeli, Sedat Ayhan, İbrahim Mercan, Süleyman Pekin, Sermet Temel, Hasan Akgül, Hikmet Yıldız, Cahit Büyükkanber, Burhan Altuntaş gibi isimler katıldı. Program Muhsin Yazıcıoğlu’nun videolarında oluşan sinevizyon gösterisiyle başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim okunarak Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte şehit olan yol arkadaşları için dualar edilerek son buldu.

 

Yesevi Ocağı Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği Başkan Yardımcısı Eren Elmalı “Muhsin Yazıcıoğlu her evden çıkmış bir cenaze, tüm yürekleri titreten bir değer. Milletin ona olan sevgisi, özlemi gün geçtikçe katlanarak artmakta ve bir sessiz çığlık oluşturmaktadır. O’nu tam anlamıyla anlatmak için dil hicabından lâl olsa da elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Yaptığımız bilboardlar ile Kocaeli kamuoyunun dikkatini çektik ve olumlu geri dönüşler sağladık. Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu Yesevi Ocağı’nın 21.yüzyılda ki Alpereni’dir onu unutturmamak için elimizden gelen gayreti yapacağız.” dedi.

31 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR