Efe, Vali’den destek istedi

Körfez Ticaret Odası Meslek Komiteleri Değerlendirme Toplantısı, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıya;...

Körfez Ticaret Odası Meslek Komiteleri Değerlendirme Toplantısı, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıya; Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra, Vali Yardımcısı Osman Sarı, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç,  Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Körfez Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mustafa Efe, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli ile KTO Meslek Komite Üyeleri katıldı.

 

EFE, DESTEK İSTEDİ

İnşaat, mühendislik, inşaat malzemeleri, keresteciler, kimyasal madde ve petrol ürünleri ile ilgili faaliyet gösteren üyelerin sıkıntılarını paylaştığı toplantıda konuşan KTO Başkanı Mustafa Efe, Körfez’in sorunlarını dile getirdi ve Vali Güzeloğlu’ndan destek istedi. Toplantıda oda üyelerine seslenen Vali Güzeloğlu, ilçenin gelişimi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

 

ÜNİVERSİTE İLÇEMİZE DEĞER KATACAKTIR

Körfez’e bir üniversite yapılmasının ilçeye çok büyük değer katacağını söyleyen KTO Başkanı Mustafa Efe, “Gönlümüz hem Körfez’e hem de İlimtepe bölgesine bir üniversite kazandırılması yönündedir. Yerel yönetimimizin bu yöndeki çalışmaları sürüyor. Bu konuda sizden de destek bekliyoruz” diye konuştu.

 

YOL SORUNU ÇÖZÜLMELİ

İlçedeki yerleşimin artık İlimtepe bölgesine doğru kayması gerektiğinin altını çizen Efe, “Bu bölgenin bir cazibe merkezi haline getirilmesi için oraya bir duble yol yapılması gerekiyor. Biz Körfez Ticaret Odası olarak, bu konuyu pek çok yerde konuştuk, anlattık. Şimdi ise çözüm bekliyoruz” dedi.

 

BAĞLANTI YOLU İSTEDİ

3. köprüye bağlanacak olan Kuzey Anadolu Otoyolu projesi kapsamında Körfez çıkışının da olduğunu belirten Efe, şöyle konuştu: “Bizim isteğimiz Körfez’de bulunan limanların ve diğer sanayi kuruluşlarının trafik yoğunluğuna katkı sunması için, bir bağlantı yolu yapılması yönündedir. Kuzey Anadolu Otoyolu projesinin yapılacak olan ihalesine bu bağlantı yolunun da eklenmesini ve karayolları standartlarında bağlantı yolunun yapılmasını istiyoruz.” Başkan Efe, ayrıca Fener Gölü bölgesinin halka açılması, TIR parkı için belediyeye yer tahsis edilmesi, D-100 Karayolu’ndaki ışıklandırma sorununun çözümü, İlimtepe’ye yapılması planlanan çöp fabrikası gibi konuları gündeme getirdi.

 

“HEP YANINIZDAYIZ”

Meslek Komite üyelerinin sorunlarını dinleyen Vali Güzeloğlu, “Kocaeli Valiliği görevine başladığımızdan itibaren ilimizin hemen her köşesinde, her kişisine ve her meselesine dokunmak, bu şekilde bir bütün olarak Kocaeli’yi yorumlamak ve hizmet sunmak adına bir çalışmalarımız var. Kocaeli’de bunu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi ve ilçenin sorunlarının çözümü için destek vermeye hazır olduğunu söyledi. Toplantı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun KTO ziyareti günün anısına yapılan plaket takdimi son buldu.

10 Şubat 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR