Özdağ Grup:"Tebdir amaçlı tutuklandı"

İşte o açıklama "Murat Özdağ’ın tutuklanma kararı ile ilgili bilgilendirme: Gündem konusu olan şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ’ın...

İşte o açıklama

"Murat Özdağ’ın tutuklanma kararı ile ilgili bilgilendirme:

Gündem konusu olan şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ’ın tutuklanması ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve uzun süredir hasımlarınca aleyhinde yürütülen algı operasyonun anlaşılması için vatanını seven gerçek yurttaşlarımızın vicdanına sunmak üzere bu bilgilendirilmenin yapılması hâsıl olmuştur.

Haziran ayı başında ülkemizin birlik ve beraberliğini, halkın iradesini yıkmak isteyen FETÖ /PDY terör örgütü hakkında yapılan soruşturmalar gereğince, her alnı ak, namuslu ve vatansever Türk Vatandaşı gibi Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Özdağ da ifade vermeye çağrıldığında yurtdışında olmasına rağmen tereddüt etmeden gelip ifadesini vererek vatandaşlık görevini yerine getirmiştir.

Ancak ilimizdeki başarılı ticaretini ve kariyerini yıkmayı hedef alan art niyetli kişiler, aslı olmayan iddialarıyla kamuoyunu yanıltmaya ve şahsını, vatanına ihanet edenlerle içiçe göstermeye çalışmışlardır.

Bu bağlamda; basında da yer aldığı üzere gözaltına alınanlar 309. maddeden ( kanlı darbe girişimi iştirak suçu)  mahkemeye sevk edilmişlerdir; ancak Murat Özdağ bu madde’den BERAAT etmiştir.

Tutuklanma sebebi ise; 

Bir ay önceki gözaltına alınma süreci neticesinde, mahkeme kararı  ‘’delillerin yetersizliği nedeni ile adli kontrol şartı ile serbest kalması‘’  hükmünü içermekte idi. Şu an Murat Özdağ hakkında tutuklanma kararı çıkmasının nedeni; mevcut halin, ülkemizdeki OHAL durumundan dolayı tutuklu olarak devamlılığına dönüştürülmesidir.

Yargı organı ve ona bağlı mahkemeler, suçluyla suçsuzu, vatan haini ile halkın iradesine bağlı, vatanını seven yurttaşı birbirinden ayırabilmesi için hizmet veren devlet kurumlarıdır. Bu dönemde hainlerin korkması ve alnı açık vatandaşların suçsuzluğunun kanıtlanması süreci başlamıştır. Bu sürecin sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Özdağ'ın da suçsuzluğunun, devletine bağlılığının ve halkın iradesine inancının Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerince tescilleneceğine bir nebze olsun kuşkumuz yoktur."

23.07.2016 tarihli mahkeme kararının metni ;

KARAR

1- Yukarıda açık kimlik bilgileri olan şüpheli Murat Özdağ’ın soruşturma konusu anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme suçu bakımından, üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetine rağmen şüphelinin 15/07/2016 tarihi ve sonrasındaki süreçte kanlı darbe girişimine iştirak ettiği hususindeki delillerine rastlanmamış olup, şüpheli ifadesi mevcut delil durumu suç vasfı veya delil durumunun şüpheli lehine ileride daha fazla değişme ihtimali, işin önemi ve ölçülülük ilkesi de dikkate alındığında bir tedbir uygulanması koşullarının oluşmadığı anlaşılmakla; hakkındaki tutuklama talebinin REDDİNE, tutuklama kararı verilmediğinden, CMK’nın 101/4. maddesi gereğince soruşturma konusu suçtan derhal bırakılmasına,

Ancak; 08/06/2016 tarih ve 2016 /211 sayılı sorgu işleminde adli kontrol altına alınmasına karar verilen Murat Özdağ’ın koruma tedbiri olarak tutuklanmasına karar verilmiştir.

Değerli kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Saygılarımızla,

ÖZDAĞ YÖNETİM KURULU 

24 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR