MOBESKO ve Metro’dan ‘Ortak proje’ye ilk adım

S.S Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) yöneticileri önceki gün Metro Toptancı Market yöneticileri ile...

BÜYÜT

S.S Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) yöneticileri önceki gün Metro Toptancı Market yöneticileri ile bir araya geldi. MOBESKO ile komşu olan Metro’da yapılan ziyarette MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk, Genel Müdür Tekin Gürlek, İdari Müdür Mustafa Koç, Metro İşletme Müdürü Hikmet Aktaş ve İşletme Müdür Yardımcısı Yunus Topal yer aldı.

 

“İŞÇİ BULMAKTA ZORLANIYORUZ”

Toplantıda konuşan ve MOBESKO hakkında bilgi veren Ramazan Baştürk, “Tüketici ile buluşturduğumuz ürün modellerimizin, sunumu ve kalitesini artırarak yenilikçi olmaya çalışıyoruz. Müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Kocaeli iş imkânların fazla, işsizliğin az olduğu bir il. MOBESKO’da çalışanlar en az 2 bin TL alıyor. Buna rağmen biz MOBESKO’da çalıştırılmak üzere eleman bulmakta zorlanıyoruz” dedi.

 

ORTAK ENERJİ, ORTAK PROJE

MOBESKO ve Metro’nun ortak sorunu olan köprülü kavşak çalışmasının son durumunu Metro Müdürü Aktaş paylaştı. Metro ile ortak projelerde yer alabileceklerini vurgulayan Baştürk, “Birlik olup, tek bir enerji de toplanıp, birçok projeye imza atabiliriz. MOBESKO ve Metro, farklı mecralarda aynı karede olabilir. Bölgesel reklamlar, tanıtımlar yapılabilir. Bu konuda Symboll Alışveriş ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde görüşme yapacağız” diye konuştu.

 

YILLIK BÜTÇE 76 MİLYAR EURO

Baştürk’ün ‘ortak proje’ teklifine olumlu baktığının altını çizen Metro İşletme Müdürü Hikmet Aktaş, “Yerleşim yeri çok güzel olan MOBESKO ile çalışmayı isteriz. Metro grup olarak tanıtım reklamlarımız başladı. Metro kendi sektöründe Türkiye’de ikinci. Yıllık bütçesi ise 76 milyar Euro” şeklinde konuştu.

 

YOL ÇALIŞMASI CİROYU AZALTTI

Yaklaşık 9 aydır devam eden köprülü kavşak çalışması hakkında da konuşan Aktaş, şöyle konuştu: “Metro’nun 15’inci şubesi Kocaeli’de açıldı. Bu büyük market 85 günde bitti. Yol çalışmaları yüzünden marketimizin cirosu azaldı. Bir an önce bitmesini ve tüketicinin mağazamıza kolayca ulaşmasını istiyoruz” dedi. Toplantının ardından Baştürk, Aktaş’ı MOBESKO’ya davet etti.

17 Ekim 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR