Yeşilkent Camii şık görünüme bürünüyor

Kartepe İlçesi’ndeki ibadethanelerin görüntüsünü şık bir hale dönüştürmek amacıyla Kartepe Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalara Yeşilkent Cami...

BÜYÜT

Kartepe İlçesi’ndeki ibadethanelerin görüntüsünü şık bir hale dönüştürmek amacıyla Kartepe Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalara Yeşilkent Camii de dahil edildi. Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Rahmiye Mahallesi Yeşilkent Camii çevresinde başlattığı düzenleme çalışmaları camii cemaati tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

 

Belediye ekipleri cami ile kuran kursu arasındaki bozuk zemini kaldırarak 80 metreküp beton döküp alanı şık bir hale getirdi. Cami çevresini 200 metre tül dekoratif beton duvar ile çevreleyen ekipler mevcut engelli tuvaletine girişi sağlayan 3 metre genişliğinde 12 metre uzunluğunda verandaya engelli rampası ile bağlantı kuracak. Bayram sonrası 10 kamyon toprak takviyesi yapılacak cami çevresinde peyzaj çalışmaları kapsamında alanın bitkilendirmesi de yapılacak.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Yeşilkent Cami çevresinde gerçekleştirilen ve camiyi estetik görünüme kavuşturacak düzenlemelerin bu ay sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

01 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR