KAMADER, sazan balığı tutma yarışması düzenliyor

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği KAMADER ''6'ncı Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması'' düzenliyor.Derince ilçesi...

BÜYÜT

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği KAMADER ''6'ncı Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması'' düzenliyor.
Derince ilçesinde İshakçılar Köyü Tahtalı Baraj Gölet'inde 30 - 31 Ağustos ve 1 - 2 Eylül tarihleri arasında Derince'de gerçekleştirilecek ve 4 gün sürecek olan yarışmaya yurt içi ve yurt dışından sazan ustalarının katılacağı belirtildi.
Amaçlarının sportif sazan balıkçılığı ve modern sazan avcılığını kamuoyuna tanıtmak ve amatörlük ruhunu geliştirmek olduğunu ifade eden dernek başkanı Engin Uztürk, ''Bilinçli ve sürdürebilir, çevreye ve yaban hayatına saygıyı ön planda tutan bir avcılığın yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu nedenle yarışma heyecanı ile olta balıkçılarını bir araya getirerek kaynaşma, yarışma kültürü, paylaşım ve yardımlaşma anlayışını geliştirmeyi amaçlıyoruz'' şeklinde konuştu.Yarışmanın, en büyük ve en çok balık tutma olarak 2 dalda yapılacağını ifade eden Uztürk, sportif balıkçılık anlayışı içerisinde tutulan balıkların fotoğraf ve görüntülenip, zarar verilmeden tekrar suya salınacağını söyledi.
ŞİMDİDEN RASTGELE
Uztürk, açıklamasında şöyle dedi ''Yarışmada tutulan balıklar, konusunda uzman hakemler tarafından değerlendirilecek. Dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Ayrıca, 'Doğa ve İnsan' konulu bir de ödüllü fotoğraf yarışmamız olacak. Amatör olta balıkçılarını bu yarışmaya davet ediyorum. Yarışmacılara şimdiden rastgele diyorum''. KAMADER Başkanı Uztürk, yarışmayla ilgilenenlerin derneğin resmi internet sitesi www.kamader.org.tr den bilgi alabileceklerini belirtti.

28 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR