Kemal Kılıçdaroğlunun yeğeni kaçırıldı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Emre Kılıçdaroğlu, önceki gün alacak verecek meselesi yüzünden baba oğul olduğu öğrenilen iki kişi tarafından...

BÜYÜT

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Emre Kılıçdaroğlu, önceki gün alacak verecek meselesi yüzünden baba oğul olduğu öğrenilen iki kişi tarafından kaçırıldı. Zorla Bursa’ya götürülen Emre Kılıçdaroğlu, bir anlık fırsattan istifade ederek kaçmayı başardı.Araca bindirdiler
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Derince’de ikamet eden ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu’nun oğlu Emre Kılıçdaroğlu, önceki gün evinin önünde arabaya bindirilerek Bursa’ya kaçırıldı. Alacak verecek meselesi yüzünden meydana geldiği iddia edilen olay sonrası Bursa’ya götürülen Kılıçdaroğlu, bir anlık fırsattan istifade ederek Kocaeli’ne dönmeyi başardı. İddialara göre baba oğul oldukları öğernilen Mustafa ve Galip Fırat T., Emre Kılıçdaroğlu’nun Kuruçeşme Doğan Mahallesinde bulunan ikametinin önüne gelerek konuşma bahanesi ile arabalarına çağırdılar. Babasının otobüs hattı için kendilerinden aldığı 20 bin TL borcunu ödemesini istediler.

Kaçmayı başardı
Ancak Emre, borç sahibinin babası olduğunu ve parayı kendisinden almaları gerektiğini söyledi. Şahıslar Emre’nin cep telefonuna da el koyarak Bursa’ya bağlı bir köye götürdüler. Burada bir tanıdıklarının evine gidip kalmak istediler. Ancak ev sahibi olayı öğrenince Mustafa ve Galip’i kabul etmedi. Bunun üzerine kalacak yer arayışına giren baba oğul, bir başka arkadaşlarını aradı ve Bursa’ya yakın bir noktada bulunan bir inşaat şantiyesinde kalacak yer ayarladı. Galip T. İzmit’e geri döndü. Babası ile kaçırdıkları Emre ise Bursa’da kaldı. Mustafa, Emre ile birlikteyken lavaboya girip kendisini beklemesini istedi. Emre ise boşluktan faydalanarak kaçtı. Otogara giden Emre Kılıçdaroğlu gece 02.45 sularında evine ulaştı.

Şikayette bulundu
Sabah uyanır uyanmaz babası Adil Kılıçdaroğlu ile Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelerek durumu anlatan Emre, kendini kaçıran baba ve oğlundan şikayetçi oldu. Hemen harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, önce Emre’nin verdiği Gültepe Mahallesi’nde bulunan bir eve baskın düzenledi. Evde Galip Fırat T., kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Evinin polis tarafından basılığını öğrenen baba Mustafa T. ise Bursa’dan kaçmaya çalıştı. Bursa ve Yalova Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından uzun süre kovalanan Mustafa T. Karamürsel girişinde polis ekiplerinin kurduğu barikata takıldı.

Alacak verecek meselesi
Yakalanarak Asayiş Şube Mürlüğü’ne götürülen baba ve oğlu olayla ilgili olarak Adil Kılıçdaroğlu’nun İzmit hattında çalışan bir otobüsü hattı aldığını ve zor duruma düştüğü belirterek kendilerinden 20 bin TL borç aldığını söyledi. Borcu uzun süre kendilerine ödemediğini, hatta haciz yoluyla bir kısım eşyasına el koyduklarını ama hala borcunu ödemediği için oğlunu konuşmak için aldıklarını ve olayların istem dışı bu şekilde geliştiğini iddia ettikleri öğrenildi. Olayla ilgili ifadeleri alınan Adil ve Emre Kılıçdaroğlu ise parayı Mustafa ve Galip T’den değil, kız kardeşleri olan Seher T’den aldıklarını ve borcun yarısını ödediklerini iddia ederek diğer kalan kısmı ise ödemeye devam ettiklerini söyledikleri öğrenildi.

“Kavga etmişler” dedi
İfadeleri alınan Mustafa ve Galip T. akşam saatlerinde adliyeye sevk edilirken, ifadeleri alındıktan sonra asayişten çıkan baba ve oğul Kılıçdaoğlu karşısında basın mensuplarını görünce uzun süre içerde beklediler. Ardından şubeden önce Emre Kılıçdaroğlu, peşinde de babası çıktı. Basın mensuplarının sorularına geçiştirerek cevap veren Kılıçdaroğlu, “Öncemli bir şey yok. Kavga etmişler. Onun için geldik” dedi.

03 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR