Cengiz Kan’a göre Kandıra’da herkes tuzak peşinde

Önceki gün toplanan Kandıra Belediye Meclisi’nde ana gündem, muhalefetin verdiği 6 maddelik soru önergesi oldu. Soru önergesini sözlü olarak cevaplaya...

BÜYÜT

Önceki gün toplanan Kandıra Belediye Meclisi’nde ana gündem, muhalefetin verdiği 6 maddelik soru önergesi oldu. Soru önergesini sözlü olarak cevaplayan Kan, önergenin son soru maddesi ile ilgili olarak, müfettişin talimatıyla parasını iade etmek zorunda kaldığı iş yeri sahibini kendisine tuzak kurmakla suçladı

Önceki gün saat 16:00’ da belediye meclis salonunda gerçekleştirilen Kandıra Belediyesi Meclis toplantısında ana gündem maddeleri bir çırpıda oylanarak kabul edilirken, muhalefet tarafından verilen altı maddelik soru önergesi üzerinde tartışmalar yaşandı.

MUHALEFETTEN 6 MADDELİK SORU ÖNERGESİ
Meclisin ana konusu ise muhalefetin verdiği 6 maddelik soru önergesi idi. Muhalefet tarafından verilen soru önergesinde ilk madde, uzun zamandan bu yana kurulması beklenen fakat kurulmayan Kent Konseyi yer alırken; Kent Meydan Projesi ne durumda olduğu, müdür atamalarında ve görevlendirmelerde 657 sayılı kanuna uygun olarak hareket edilip edilmediği, belediyeye memur alımının yapılıp yapılmayacağı, belediye araçları ile gidilen gezilerin hangi kriterlere göre belirlendiği soruları yer aldı.

ÖZOĞLU YERİNE VEKALETEN KOÇ’UN ATANMASI YASAL MI?
Belediye başkanı Kan tarafından Belediye yazı işleri müdür vekili Sami Özoğul’un görevden alınarak bilgi işleme verilmesinin ardından yapılan açıklamalarda, müdür vekili olarak görevlendirilen belediye avukatı İslam Koç’un durumu hakkında sorulan soruda, muhalefet, sözleşmeli hiç bir personelin kanuni olarak böyle bir göreve vekâleten bile olsa atanamayacağı veya görevlendirme yapılamayacağı hususunda kanun maddeleri okudu.

KAN: BİZ ATAMA YAPMADIK Kİ
Belediye Başkanı Cengiz Kan, " Sizin söylediğiniz maddeler atama ile ilgili. Biz atama yapmadık. 9 memurla çalışıyoruz. Belediye işlerinin ortada kalmaması için belediye başkanı olarak tüm sorumluluğu aldım. Bu müfettişin istediği bir husustu”

ALINAN FAZLA PARANIN İADESİ İSTENMİŞTİ
Aytekin Türkyılmaz’ a ait 70 metrekarelik işyerine 2010 yılında 210 lira kesilmesi gerekirken, 2 bin; 2011 yılı için yine 2 bin lira işyeri açma izni harcı alındığı tespit edilmişti. Türkyılmaz’ın gelen müfettişe inceleme sırasında durumu şikâyet etmesi üzerine dosya müfettiş tarafından tekrar incelenmiş ve alınan fazla paranın iadesi istenmişti. Bu konuda ne yapıldığını soran meclis üyelerine Cengiz Kan tarafından verilen cevap bir hayli enteresan oldu.

KAN: ‘BANA TUZAK KURULDU’
Alınan 2 bin liranın (bin 790 lira) gereken kısmının geri ödendiğini belirten Kan, “Bu arkadaşımız benim odama gelerek, Kandıra Belediye Spor Kulübüne bağış yapacağını söyledi, söz verdi. Bağışı yapmadı. Art niyetli olarak, belediyenin yoğun olduğu bir gün bizi zor durumda bırakmak amacıyla, memur arkadaşımız kandırıp, iş yerinin metre karesini fazla göstererek, fazla para tahsilatı yaptırmış. Müfettiş gelince de şikâyet etmiş. Bu meseleyi memur arkadaşlarımızla görüştük. Olayda art niyet ve kasıt var. Bana tuzak kurdu’’ dedi.

15 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR