Başkan Danışmanı Polat’tan iddialara yanıt

Kartepe deniz otobüsü mürettebatına konuşma yasağı getirildiğine yönelik iddialara net yanıt Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ömer Polat’tan geldi...

BÜYÜT

Kartepe deniz otobüsü mürettebatına konuşma yasağı getirildiğine yönelik iddialara net yanıt Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ömer Polat’tan geldi. Polat, “Konuşma yasağı söz konusu değil. Olay Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın takibindedir”dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat, “4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışması” ile ilgili TV 41Ana Haber Bülteni’ne konuk oldu. Polat, 9 Aralık Cuma günü Gar Binası Sergi Salonu’nda yapılacak fotoğraf yarışması ödül törenine tüm Kocaeli halkını davet etti. Polat, “2005 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz “4 Mevsim Kocaeli” fotoğraf yarışmasıyla Kocaeli’nin bütünlüğünü ortaya koymayı arzuladık. 2005 yılından bu yana 1566 kişi, 8972 adet eserleyarışmamıza katıldı. Bu sene sayı 329 fotoğraf sanatçısı, 2246 adet eser oldu. Burada fotoğrafları özellikle uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev yapmış jüri üyelerimiz değerlendiriyor. İlerleyen yıllarda katılımın daha çok olacağına inanıyoruz. Ve buradan herkesi aralık ayında yapacağımız ödül törenimize ve bundan sonra yapacağımız yarışmalara katılmaya davet ediyoruz”dedi.

KONUŞMA YASAĞI SÖZ KONUSU DEĞİL
Başkan Danışmanı Polat, spikerin sorusu üzerine Kartepe Deniz Otobüsü mürettebatına konuşma yasağı getirildiği iddialarını da yanıtladı. Başkan Danışmanı Polat, “Büyükşehir Belediyemize ait deniz otobüsü kaçırılmış, mürettebatımız ve yolcular burunları dahi kanamadan kurtarılmıştır. Bu da bizi mutlu etmiştir. Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin burada personelimize herhangi bir şekilde ambargo uygulaması, konuşma yasağı getirmesi söz konusu değildir. Olay, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın takibindedir. Bu bir belediye faaliyeti değildir. Tahkikat sürmektedir ve olayın soruşturmasını sürdüren yetkili kişiler tarafından bu arkadaşlara bu konularla ilgili daha hassas olmaları ve dikkatli konuşmaları tavsiye edilmiştir. Ayrıca deniz otobüsüne girilmemesi ve şu anda sefere çıkartılmaması da bizim insiyatifimizde olan bir durum değildir. Otobüsün özellikle kaptan köşkünde olay yeri inceleme ekiplerinin incelemeleri sürmektedir. Bu da güvenlik güçlerinin bizden talebidir. Soruşturma tamamlandıktan sonra otobüsümüz bakımları da yapılıp tekrar sefere alınacaktır”bilgisini verdi.

15 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR