Pişmaniye Festivali başlıyor

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Fuar Müdürlüğü ortaklığında bu yıl 4. düzenlenen Pişmaniye Festivali başlıyorİzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Kocael...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Fuar Müdürlüğü ortaklığında bu yıl 4. düzenlenen Pişmaniye Festivali başlıyor
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Kocaeli Fuar Müdürü Fevzi Utaş’ın ev sahipliğinde Kültür Tepesinde gerçekleştirilen toplantıya Can Pişmaniye, Simay Pişmaniye, Kar Pişmaniye, İpek Pişmaniye, Yıldız Pişmaniye ve Buşah Pişmaniye firmalarının yetkilileri ve festival komitesi katıldı.
ANKARA’DA BAŞLAYACAKLAR
Geleneksel hale gelen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Pişmaniye Festivalinin bu yıl Ankara’da Ulus Meydanı’nda başlayacağını dile getiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ” İzmit ile özdeşleşen pişmaniyeyi tüm ülkeye tanıtmak amacıyla geçtiğimiz yıl İstanbul’da Taksim Meydanında başlatılan bu festivali bu yıl Ankara Ulus Meydanı’nda başlatıyoruz. 11 Temmuz Çarşamba günü gösteriler ve etkinliklerle renklenecek olan festivalin bu yıl da güzel geçeceğine inanıyorum. Bu festivallerin başlangıcını İzmit dışında gerçekleştiriyor olmamızın temel amacı ulusal düzeyde bir etki yaratmak ve şehrimize ilgi çekmek. Geçen yıl taksimde gerçekleşen etkinliklerde bunu başarmıştık. Bu yıl başkentte bunu başaracağız. Hepinizi Ankara’da gerçekleşecek olan etkinliğe bekliyorum” dedi.
İZMİT FESTİVALLERİ İZLEMİYOR, YAŞIYOR
Sanayi kenti olarak bilinen İzmit’i kültür ve sanat kenti yapmak adına gerçekleştirdikleri her çalışmada İzmitlilerin beğenisini ve takdirini kazandıklarını dile getiren Doğan, ”Geçmişte festivalleri sadece televizyonlardan izleyen İzmitliler şimdi şehirlerinde festivali yaşıyor. Özellikler Pişmaniye Festivali bu anlamda İzmitlilerin büyük beğenisini kazandı. Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen festivallere binlerce kişi katıldı, festivaller karnaval havasında geçti “ diyerek Pişmaniye Festivalinin geleneksel hale geldiğine dikkat çekti.
ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNE ALACAK
Festival programı ile ilgili ayrıntıları veren Doğan, geçen yıl büyük ilgi gören Sagopa Kajmer ve Kolera’nın bu yıl İzmit’e tekrardan geleceğini söyledi. Geçen yıl vermiş olduğu söz ve gelen talepler doğrultusunda böyle bir karar alındığını ifade etti. Doğan, ”Festivalin İzmit ayağı 13 Temmuz Cuma günü yapılacak olan kortej yürüyüşü ile başlayacak. Aynı gün Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesinde Sagopa Kajmer ve Kolera sahne alacak. Festivalin ikinci günü ise Roman Gecesi ile gruplarının gösterileri ile renklenecek. Festivalin son günü olan 15 Temmuz Pazartesi günü Altın Pişmaniye Kısa Film Festivalinde dereceye giren filmler gösterilerek, Coşkun Sabah sahne alacak” dedi.
UÇAKTAN HEDİYELER DAĞITILACAK
Geleneksek hale gelen festivalde bir başka gelenek daha devam edecek. 3 günde uçaktan 3 bin hediye pişmaniye festival alanına bırakılacak. Festival kapsamında uçaktan fuar alanına içinde gizli hediyelerin yazılı olduğu paketler bırakılacak.
Festival Programı şöyle:
11 Temmuz Çarşamba
15:00- Ankara Ulus Meydanı pişmaniye çekimi ve gösteriler
13 Temmuz Cuma
18:00 Kültür Tepesi- Fuar Müdürlüğü Kortej Yürüyüşü
19:00 Fuar Müdürlüğü önü Festival Açılışı- Pişmaniye Standlarının açılışı
20:00 Uçaktan hediye atımı
21:00 Sagopa Kajmer-Kolera konser
14 Temmuz Cumartesi
17:00 Yürüyüş Yolu Pişmaniye çekimi
20:00 Pişmaniye yarışmaları ve uçaktan hediye atılması
21:00 Güneş Sahnesi Roman konserleri
14 Temmuz Pazar
18:00 Kısa Film Festivali final programı ve film gösterimleri
21:00 Güneş Sahnesi Coşkun Sabah konseri

04 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR