Mardin'e gidecek olan kafilede kimler yer alacak?

Mardin ziyaretine yönelik partisinin il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 28 kişilik bir heyetle...

Mardin ziyaretine yönelik partisinin il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 28 kişilik bir heyetle Mardin’e gideceklerini belirterek, “10 gündür çalışmasını sürdürdüğümüz Mardin ziyaretimizi nasipse 28 kişilik bir heyetle Cuma ve Cumartesi günü Sabiha Gökçen’den hareketle gerçekleştireceğiz” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yarın sabah saatlerinde yola çıkacakları Mardin ziyareti hakkında partisinin il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan il başkanları olarak Valiliğe gerçekleştirilen ziyarete dair açıklamalarda bulunarak, “Gelecek ay da bir araya geleceğiz hem büyükşehire hem de valiye ziyaret ederek milli birlik görüntünüzü sergileyeceğiz. Ama mesele vatansa milletse il başkanlarımızla rahatça bir araya gelebiliyoruz. Bu birlikteliğe destek veren il başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

28 KİŞİLİK HEYET

28 kişilik bir heyetle Mardin’e gideceklerini belirten Ceyhan, “10 gündür çalışmasını sürdürdüğümüz Mardin ziyaretimizi nasipse 28 kişilik bir heyetle Cuma ve Cumartesi günü Sabiha Gökçen’den hareketle gerçekleştireceğiz. Milletvekilimiz İlyas seker, eski milletvekili Mehmet Ali Okur, STK temsilcilerimiz ile birlikte Mardin’de olacağız. Giderken yine toplamda 6-7 bin tane yardım fişi ve 2 bin tane çocuğumuzun giyebileceği bir giyim mağazasının fişlerini götüreceğiz. Çocuklarımız orada rahatça alışveriş yapabilsin diye 75 TL’lik giyim fişi vereceğiz. Böylece Bayram alışverişine bir yardımda bulunmuş olacağız” açıklamasında bulundu.

 

“12 KARDEŞ İLİMİZ VAR”

Ceyhan “Buna yardım değil ama destek diyelim amacımız tarafımız belli olsun. İş adamlarımızın da muhakkak bir desteği olacaktır. Şu anda 12 kardeş ilimiz var. Buralara bizler gidiyoruz. Genel merkezimiz dedi ki şenin işin gücün Mardin. Böyle adam adama olursa iş ortada kalmıyor. Biz şu anda il başkanımızı arayıp ne lazım diyerek elimizden gelen desteği veriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“BU ZİYARETLERİ ARTTIRMAK İSTİYORUZ”

Mardin programı hakkında bilgiler veren AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Mardin’de öğlen saatlerinde bir istişare toplantısı yapacağız. Mardin İl başkanlığı ve valilik ziyaret edilecek. Ardından Sendika ve TSK ziyaretleri de yapacağız. Genel başkan yardımcımız ve İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun da katılımıyla bir araya geleceğiz. Bizim ev sahibi olacağımız toplantıda Mardin’in destek görmek istediği konuları değerlendirmeye alacağız. Ertesi gün sabahta esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu türlü ziyaretleri artırmak istiyoruz” dedi.

 

ÇOCUKLAR BULUŞACAK

Geçen ki seyahatte gördüğüm en büyük sıkıntı doğunun çocukları ile batının çocuklarının buluşmasıdır diyen Ceyhan, “Orada onurlu mücadele gösteren tüm Mardinli kardeşlerimize temas etmek çok önemlidir. Dönüşümüzde İnşallah yine gözlemlerimizi paylaşırız. Bu Mardin ve Kocaeli’ye büyük bir değer katıyor. Mardinli olup da Mardin’i görmeyen vatandaşlarımızı oraya götüreceğimiz programları gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulundu.

 

“BİRLİK VE BERABERLİK ADINA ÖNEMLİ”

Kent bayramlaşmasına tüm il başkanlarının katılım sağlayacağını belirten Ceyhan, “Diğer İl Başkanlarımızla birlikte Kurban Bayramı’nın ikinci günü bugün bir arada olduğumuz ve DSP’ninde uymasını beklediğimiz 7 parti kent bayramlaşmasına katılacağız. Saat 14.30’da orada olacağız. Vekillerimizin burada olanlarının da katılımını bekliyoruz. İki vekilimiz hacca gidiyor. Bu bayramlaşma İnşallah Milli Birlik ve Beraberlik adına önemli olacaktır” şeklinde konuştu.

 

“TÜM UNSURLAR TEMİZLENENE KADAR”

FETÖ soruşturmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, “Geçen hafta yaptığımız toplantılarımızla beraber teşkilat çalışmalarımızı başlattık. Biz orada dedik ki paralelle ilgili süreçlere baktık. Bugün hiyerarşik yapımızda yok seviyesinde ama varsa da elimizden geldiğince temizlemeye çalışıyoruz. Varsa karşımıza çıkanlarla yollarımızı ayırıyoruz. Kamu kurumlarındaki FETÖ temizliği zaman çizelgesi çerçevesinde bütün FETÖ unsurları temizlenene kadar sürecektir” açıklamasında bulundu.

 

“BU İŞLEM KEMOTERAPİ GİBİDİR”

Bilgileri söylentilerle değil gerçekten FETÖ ile ilgili bağlantısı olanlarla yolumuzu ayırıyoruz diyen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bizim için önemli olan bu suçu işleyenlerin gereken cezayı bulmasıdır. Bu sadece bugün değil yarın da karşımıza çıkarsa da yapacağımız işlem bellidir. Kendimize göre tahkikat yaptığımız birkaç arkadaş var. Bu bizim için aile içi bir meseledir. Belediyelerde bu kişilerle ilgili paralel mensuplarının açığa alınma işlemi devam ediyor. Ankara nezdinde bazı yazışmalarla belediye komisyonlarına bırakılan soruşturmalar var. Ana unsur burada Belediye başkanlarımızdır. Bu kimyasal tedavi yapılacak bir işlem gibidir. İstemesek de bazı mağduriyetler yaşanabilir. Ama yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“OLSA OLSA FETÖ TAKTİĞİDİR”

Geçtiğimiz günlerde kendi şahsına yönelik olarak sosyal medyadan yapılan saldırılara hukuki yollardan cevap vereceğini ifade eden Ceyhan, “Değeri olmayan söz söyleyenlere cevap vermek onlara değer vermektir. Bunlarla ilgili gereken hukuki yollara başvuracağız. Eleştiri olabilir. Fakat şahsımıza yönelik bu şekilde saldırı olsa olsa FETÖ taktiği olabilir. TPS’de Ağustos’ta da yüne birinci olduk. Tüm AKP Kocaeli Teşkilatı olarak Kocaeli 79,29 puanla birinci olduk. Tüm partililerimize teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

 

“TERÖR BURALARA GELMİŞSE ZATEN YANMIŞIZ”

Tankçı askeri birliklerin şehir dışına taşınmasıyla alakalı açıklamalarda bulunan Ceyhan, “Başiskele ile ilgili tanklarla ilgili planlama dâhilinde ilerliyor. Bugün şurada 15-20 tank var. 20 tank için burada 500 asker var. Ama önemli değil karar verildiyse iki gün sonra da yapılacak. Tank kara savaşı için gerekir. Tank bana Şanlıurfa’da lazım. Ankara’da 200 tank tutmanın bir anlamı yok. Buralar kadar terör gelmişse zaten yanmışız demektir. Bu konu donanma için geçerli değildir. Donanmamız yerinde kalacaktır” değerlendirmesinde bulundu. Serkan BORLAK

 

MARDİN HEYETİ

Milletvekili İlyas Şeker

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan

Eski Milletvekili Mehmet Ali Okur

İl Başkan Yardımcısı Abdullah Eryarsoy

İl Başkan Yardımcısı Orhan Faruk Barış

İl Başkan Yardımcısı Ahmet Sönmez

İl Başkan Yardımcısı Ahmet Türker

Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp

Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık

Körfez İlçe Başkanı Osman Badem

Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan

Haluk Bektaş

İl Başkan Yardımcısı Veli Haldız

İl Başkan Yardımcısı Nuri Güney

Kubbettin Yalçınkaya

Ayhan Naci Yılmaz

İsmail Demir

Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır

İş Adamı Yaşar Can

Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu

İş Adamı Niyazi Bayar

Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş

KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak

Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe

Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy

1’nci Bölge Türk-İş Şube Başkanı Adnan Uyar

Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt

01 Eylül 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

murat - ne o cengiz topelin suyumu çıktı ?

Yanıtla . 0Beğen 01 Eylül 14:30
01

Lacin - Gezin bakalım gezin milletin parasiyla ben hakkimi helal etmiyorum bu ay maas bordromdam 1800 tl vergi kesildi benin cocuklarimin hakki bunlar giden ler bu ay benim kadar vergi vermediler işci den %42 vergi olurmu a haramzadeler

Yanıtla . 0Beğen 01 Eylül 14:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR