CHP İl Başkanı Sarıbay: 12 ilçeyi karış karış gezdik

Siyasetçiler, kahvaltı eşliğinde gerçekleşen programda gazetecilerin eleştirilerini ve önerilerini dinlerken diğer yandan da sorularını yanıtladı  ...

Siyasetçiler, kahvaltı eşliğinde gerçekleşen programda gazetecilerin eleştirilerini ve önerilerini dinlerken diğer yandan da sorularını yanıtladı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Örgütü, Başiskele Wellborn Luxury Otel’de Kocaeli’deki gazetecilerle bir araya geldi. CHP’liler, geçen süreçle ilgili izlenimlerini, eleştirilerini dinledi ve sorularını yanıtladı. Toplantıda CHP’nin seçimden çok umutlu olduğunun vurgusu yapıldı. İl Başkanı Cengiz Sarıbay da CHP’nin Kocaeli’de yalnızca seçim çalışması döneminde var olmayacağını, seçim sonrası süreçte de düzenli olarak Kocaeli’nin her karışını gezeceklerini ve vatandaşları dinleyeceklerini belirtti.

 

CHP’LİLER TAM KADRO ORADAYDI

İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Kocaeli’deki köşe yazarlarının, ajans temsilcilerinin ve muhabirlerin misafir edildiği toplantıya; milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İl SKM Başkanı Bekir Yurdagül, İzmit İlçe SKM Başkanı Selman Yıldırım ve milletvekili adayları tam kadro katılım gösterdi.

 

“GENEL MERKEZ TEBRİK ETTİ”

Toplantının açılışında konuşan Sarıbay, “Çok kısa süre önce bir atamayla kurul oluşturduk. Bu kurulu oluşturduktan sonra sizlerden büyük destek aldık. Milletvekili adayları, ilçe başkanları, SKK, Selman Yıldırım ve tüm partililerin büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Geçen hafta sanal alemde bir sandık girişi yaptık. Genel merkez, yaptığımız çalışmalarla yüzde 81’i yakaladığımızı söyledi ve bizi tebrik etti. Biz seçim gününe kadar sandıklara girişi tamamlayacağız. Tüm vekil adaylarımız ve il–ilçe yönetimlerimiz olarak spontane programlara katılıyoruz. Sabah 07.00’da çalışmalara başlıyoruz. İşe giden vatandaşlarımıza broşürlerimizi dağıtıyoruz” sözleri ile Kocaeli’nin tüm ilçelerinde yürüttükleri seçim çalışmalarından söz etti.

 

“GİRMEDİĞİMİZ MAHALLE KALMAYACAK”

Yönetim ve milletvekili adayları olarak partiye bir hareket geldiğini vurgulayan Sarıbay, “Bulunduğum her yerde basına önem verdim. Biz sosyal insanlarız, siyasetçiyiz. Basın özgürlüğüne çok önem veriyorum. Hep içinizden biriyim. Olumsuz yazabilir, eleştirebilirsiniz. Ama hiçbir zaman size bir şey demedim. Basın özgürlüğü dahilinde istediğinizi yazabilirsiniz. Türkiye’de de CHP’nin ivmesinin yükseldiğini görüyorum. Seçime bir hafta var. 1 saat de çok önemlidir. Ben geldiğim gün de söyledim. 8 saat değil 6 saat uyuyacağız. Girmediğimiz hiçbir mahalle kalmayacak. Milletvekili adayı arkadaşlarımızın hepsi çok çalışıyor özellikle son sıradakiler daha çok çalışıyor” şeklinde konuştu.

 

“3 VEKİL YARGISINI YIKTIK”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan il başkanı Cengiz Sarıbay, “MHP, HDP, AKP, CHP hepsi ayrı siyasi partiler. Biz 3’ten fazla çıkaramaz yargısını yıktığımızı düşünüyorum. Oy oranı olarak da milletvekili sayısı olarak da daha fazla çıkaracağımıza inanıyorum. Konuştuğumuz 3 kişiden biri bu defa oyum size diyor. Bu da daha önce size oy vermedik, bu defa size oy vereceğiz demek” dedi.

 

“SEÇİMDEN SONRA DA HALKIN İÇİNDE OLACAĞIZ”

CHP’nin yalnızca seçim çalışması yapan parti olarak kalıp kalmayacağı yönündeki soruyu yanıtlayan Sarıbay, “Seçimden sonra gündeme getirmek istediğim 3 tane dosya var elimde. Ama bunu bu dönemde ortaya atmak hoş olmayacağından cevap vermiyoruz. Biz CHP olarak sırf seçimde köylere, mahallelere giden insanlar olmak istemiyoruz. Biz seçimden sonra da her yerde olacağız. Seçimde çalışan CHP değil, seçimden sonrada halkın içine giren bir CHP olacak. Ben size bunun sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

 

“MİLLET ‘KEŞKE CHP’YE OY VERSEYDİK’ DİYOR”

Emeklilere yönelik projelerle ilgili gelen soruya yanıt veren CHP Milletvekili Haydar Akar, “Projelerimiz için sürekli kaynak nerede diye soruluyordu. O zaman MHP ve HDP bizim projelerimizi taklit etti, 1 Kasım seçim bildirgemizde ise bu taklitçi partilere AKP de eklendi. Şimdi kimse bize kaynak nasıl bulacaksınız diye sormuyor ‘Keşke 7 Haziran’da CHP’ye oy verseydik’ diyorlar” dedi.

 

“GEBZE’DE BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAMIZ ZOR”

Gebze’de CHP’nin birinci parti çıkıp çıkmayacağı yönündeki soruya ise Milletvekili Tahsin Tarhan yanıt verdi. Tarhan, “Biz bu seçimde seçim bildirgemizde yer alan tüm projelerimizi yapacağız. Ama bunu anlatmakta zorlanıyoruz. Çünkü ülkenin demokrasiye ve baskıcı politikadan kurtulmaya ihtiyacı var. Zor bir seçim süreci. Medyaya yapılan, aydınlara, iş adamlarına, savcılar Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’na yapılan baskılar var. Baskılar altında bir seçime gidiliyor. Gebze’de bu seçimde başarılı çıkacağız, ama birinci parti çıkmamız zor görünüyor” yanıtını verdi.

 

“KÖYLERLE SICAK BAĞ KURDUK”

Gelen soru üzerine köylerdeki durumu değerlendiren Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Köylerde belediyelerin katkısı ile zorlanıyoruz. Gittiğimiz birçok yerde önümüze yapılan yolları koyuyorlar. Daha önce köyler bizim alanımız içinde değildi. Ama vatandaşın bilgisi olmadığı için eleştiri aldık. Köyün sorunu olduğunda onu giderecek elimizde bir yetki olmaması nedeniyle sıkıntı yaşadık. Ama köylere gidip geldikçe aramızda sıcak bir bağ oluşmaya başladı. Oya dönüşmesi belki bu seçimde olmayacak, ama giderek artıyor. 1 Kasım’da köylerden ciddi bir artış bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“TAKDİRE ŞAYAN BİR SERGİ OLDU”

‘CHP’nin başarı kıstası nedir?’ şeklindeki soruya yanıt veren il başkanı Sarıbay, “CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın yaptığı ‘Memleketin çivisi çıktı’ sergisi takdire şayan bir sergi oldu. Vatandaşa bir şey hissettiren bir sergiydi. 1 Kasım’daki seçimde 7 Haziran’a göre artış bekliyorum. Başarısız olursa kendi başarısızlığımı söylerim. Başarının ölçüsü herkese göre değişir, ama bana göre oy oranının artması ve milletvekili sayımızı yükseltmek başarıdır” şeklinde yanıtladı. Hilal GÜDÜCÜ

la-003.jpg

26 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR