Pedallar, kadınlar için çevrildi

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da katıldığı bisiklet turu Yahya Kapatan Mahallesi’ndeki Hanımeli Kültür Merkezi önünden start aldı.  Başkan Doğ...

BÜYÜT

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da katıldığı bisiklet turu Yahya Kapatan Mahallesi’ndeki Hanımeli Kültür Merkezi önünden start aldı.  Başkan Doğan ve beraberindekiler “ olumsuzlukları ezip geçiyoruz, bütün güzellikler için pedal çeviriyoruz” pankart eşliğinde Yürüyüş Yolunu takip ederek Atatürk Anıtı’na geldiler.

 

BİR GÜN DEĞİL HER GÜN

Burada saygı duruşunda bulunan grup hareket ettikleri noktaya gelerek turu tamamladılar. Başkan Doğan, kadınları yılda sadece bir gün değil 365 gün boyunca unutmamak gerektiğini belirterek “Bizim gönlümüzde kadınlar günü yılda bir gün değil 365 gün boyunca devam eder. Kadınlar dünyanın temelidir. Özellikle son yıllarda kadınlara yönelik çok farklı olumsuzluklara tanık oluyoruz.

 

KADINA ŞİDDET UYGULAYANLAR RUH HASTASI

Kadına şiddetin ön planda olduğunu gördükçe bundan büyük üzüntü duyuyoruz. Kadına şiddet gösteren erkek değildir, zavallı bir varlıktır. Biz, bunları hemcinsimiz olarak görmüyoruz. Kadına şiddet uygulayanlar ruh sağlığı bozuk kişilerdir. Bu hastalıklı kişilerle mücadeleyi aslında kadınlardan çok biz erkeklerin vermesi gerektiğine inanıyorum. Kadın haklarının korunmasında biz erkeklere daha çok görev düşüyor.   Kadına el kaldırmanın Türk kültüründe yeri yoktur. Dinimiz de buna şiddetle karşı çıkar. Peygamber Efendimiz ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ diyerek kadınların önemini çok net bir şekilde ortaya koymuştur. Büyük Önder Atatürk’ün de dünyada kadına seçme ve seçilme hakkı verilmemişken Türk kadınına bu hakkı verdiğini unutmayalım. Dünyada her şey kadının eseridir. Bu gerçeği asla unutmamak gerekir” dedi.

09 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR