Sivaslılar darbeyi kınadı

Kocaeli Sivaslılar Derneği Şube Başkanı İsmail Hakkı Nevzat Kaleli ve yönetim kurulu üyeleri tarafından dernek binasında basın açıklaması yaptı. Bası...

Kocaeli Sivaslılar Derneği Şube Başkanı İsmail Hakkı Nevzat Kaleli ve yönetim kurulu üyeleri tarafından dernek binasında basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra söz alan Dernek Başkanı Kaleli “15 Temmuz’da yapılmak istenen darbeye karşıyız. Bizim yaşımızda olanlar 1960-70 ve 80 yıllarında yapılan darbeleri biliyoruz. Demokrasinin kesintiye uğratılmak istenmesi doğru değildir” dedi.

 

EN KANLI DARBE GİRİŞİMİ

Yapılan darbeler arasında en kanlısı bu darbe girişimidir diyen Kaleli “BU darbe girişiminde meclis dahi bombalanmıştır. Demokrasiye olan inancımız tamdır. Yapılmak istenen darbeye karşı Kocaeli’de yaşayan 84 bin Sivaslı adına açıklama yapmak durumundayız. Dernekler siyaset üstüdür. Siyaseti siyasetçiler yapmalıdır. Göz altına alınanların adaletli bir şekilde yargılanacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Hazırladıkları proje hakkında da bilgi veren Kaleli “Ülkemizde yaşanan huzursuzluğun giderilmesi noktasında dernek yönetimi olarak 19 Nisan 2016 tarihinde “Kocaeli Huzur, Barış ve Kardeşlik Platformu” nun kurulmasına karar vermiştik. Bu projenin ne kadar önemli olduğunu günümüzde görmekteyiz. Projeyle ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüştük bilgi verdik. Ancak araya darbenin girmesi sonrasında bu sürece yeniden başlıyoruz. Bu düşüncemiz siyaset üstüdür” ifadelerini kullandı.

Serkan BORLAK 

27 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR